Reklamı Geç
Advert

2019 Yılında Taşeronlar İçin Toplu İş Sözleşmesine Dahil Edilmesi Bekleniyor

2018 yılı askeri ücrete yapılan zam sonrasında kadroya geçen birçok kişinin maşları askeri ücretin altında kalmıştı.

2019 Yılında Taşeronlar İçin Toplu İş Sözleşmesine Dahil Edilmesi Bekleniyor
2019 Yılında Taşeronlar İçin Toplu İş Sözleşmesine Dahil Edilmesi Bekleniyor Admin
Bu içerik 287 kez okundu.

Bu durum birçok kişinin mağduriyet yaşamasına sebep olmuştu. Yapılan görüşmeler ve çalışmalar sonucu yapılan düzenleme ile kadroya geçen eski taşeron işçilere askeri ücrete ilave olarak yüzde 4’lük zam yapılması kararlaştırılmıştı.

Fakat bu durum işçi temsilcileri için geçici bir çözüm olarak görülüyor. Buna göre tam ve en adil çözüm kadroya geçen taşeronların 2019 Toplu İş sözleşmesine katmak ve bu doğrultuda zam yapmak olması gerektiği ifade ediliyor.

Esas Amaç Taşeronlar için 2019 TİS’ de Yer Almak

Taşerondan kadroya geçen çalışanlar için en temel amaç 2019 TİS görüşmelerinde yer almak olarak görülüyor. Bu sayede sadece maaş artışı değil aynı zamanda diğer çalışanlar göre oldukça geri seviyelerde olan özlük ve mali hakların kendilerine de verilerek aradaki farkın ve adaletsizliğin kapatılması isteniyor. 

Bu adaletsizliğe örnek olarak ise yılsonunda enflasyon farklı oluşması durumunda diğer çalışanlar enflasyon farkı zammı alabilirken 4/D’li sürekli işçiler ve şirket işçilerinin böyle bir hakları bulunmuyor. 

Bu doğrultuda kadroya geçen birçok işçi bu adaletsizliğin giderilmesi ve aynı haklara sahip olmak için meclis başkanlığına çok sayıda dilekçe göndermişlerdi.

2018 yılı askeri ücrete yapılan zam askeri ücret kadroya geçen eski taşeron işçiler 2019 Toplu İş sözleşmesi taşeronlar Taşerondan kadroya geçen çalışanlar enflasyon farkı maaş artışı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor