Reklamı Geç
Advert

TBMM 17.264 Lira Maaşlı Personel Alımı Yapacak

TBMM 17.264 lira maaşlı kamu personeli alımı yapılıyor. Alınacak personel hangi unvanda ve nasıl bir görev bekliyor işte detaylar.

TBMM 17.264 Lira Maaşlı Personel Alımı Yapacak
TBMM 17.264 Lira Maaşlı Personel Alımı Yapacak Admin
Bu içerik 4449 kez okundu.

TBMM tarafından ilan edilen 18 sözleşmeli bilişim personeli alımına başvurabilecek adayların hangi şartları sağlamaları gerektiği de belirlendi. Buna göre Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartların sağlanması ilk şarttır.

Eğitim durumu olarak 4 yıllık yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilir.

Başvuracak adaylarda tecrübe de aranmaktadır. Başvurulacak kadronun özelliğine göre 3 ya da 5 yıllık tecrübe istenmektedir. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilecektir. 

Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gerekmektedir. Bunların yanı sıra her bir kadro için özel olarak birtakım sertifikalar istenmektedir.

Başvuru yapan adayların KPSS puanının %70’i YDS puanlarının da %30’u değerlendirmeye alınacaktır. KPSS puanı bulunmayan adayların ise puanı 70 olarak kabul edilecektir. Bu iki puanın ortalaması alındığında alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday içerisine giren kimseler sözlü ve yazılı sınava çağrılacaktır.

Bu kişilerin isimleri TBMM’nin internet sayfasından ilan edilecektir. Sınavlar başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından 30 gün sonra TBMM’de yapılacaktır. 

Bu süreç sonunda asil sıralamasına giren kimselerin adreslerine tebligat yapılacaktır. Bunun sonrasında göreve başlamak için sözleşme imzalanacaktır.

TBMM 17.264 lira maaşlı kamu personeli alımı TBMM tarafından ilan edilen 18 sözleşmeli bilişim personeli alımı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartların sağlanması KPSS puanının %70’i YDS puanlarının da %30’u d
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak