Reklamı Geç
Advert

Sağlık'ta Hizmet Hükümlülüğü Mazeret Başvuruları Başladı

Başvuru Süreci 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'na göre öğrenimini tamamlayarak tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimi alanlar kura ile yerleşecektir.

Sağlık'ta Hizmet Hükümlülüğü Mazeret Başvuruları Başladı
Sağlık'ta Hizmet Hükümlülüğü Mazeret Başvuruları Başladı Admin
Bu içerik 382 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesinden ilan ve ayrıntılar paylaşılmıştır. İsmi ilan edilenler takvime uygun olarak başvuru yapacaklardır. 

Noter huzurunda yapılacak olan bilgisayar kurası ile atama yapılacaktır. Sağlık Bakanlığı 85. Dönem Hizmet Hükümlüleri İçin DYS Kurası İçin Başvurular Başladı. 

25 Ocak- 29 Ocak 2019 tarihleri arasında saat 18.00’a kadar PBS üzerinden eş ya da sağlık mazeret ön başvurusu alınacaktır. 4 Şubat 2019 18.00’a kadar ön başvuru formları ve belgeleri teslim edilecek. 

18 Şubat 2019 günü ön başvurusu kabul edilenlerin münhal yerleri ilan edilecektir. Genel kuraya ilişkin münhal yerler de bu tarihte ilan edilir.Genel ve mazerete bağlı olarak atanmak isteyen tüm adaylar 18 Şubat-20 Şubat 2019 18.00’a kadar PBS üzerinden tercih başvurusu yapacaktır. 

25 Şubat 2019 günü saat 18.00’a kadar ise tüm adaylar başvuru evraklarını teslim etmelidir. Kura yer ve saati sonradan ilan edilecektir.

Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'na göre tabip uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimi alanlar Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesi Sağlık Bakanlığı 85. Dönem Hizmet Hükümlüleri İçin DYS Kurası
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor