Reklamı Geç
Advert

Sağlık Bakanlığından, Sağlık Personellerine Müjde

Sağlık Bakanlığı Resmi Gazete' de yayımlanan kadro ihdasıyla gündeme gelmiş, yapılacak personel alımları için ayrılan kadrolara adaylar tarafından tepki gösterilmişti.

Sağlık Bakanlığından, Sağlık Personellerine Müjde
Sağlık Bakanlığından, Sağlık Personellerine Müjde Admin
Bu içerik 547 kez okundu.

Teknikerler kendilerine kadro verilmeyişiyle alakalı sosyal medyada paylaşımlar gerçekleştirerek, alımlardaki kadrolara dikkat çekmeye çalışmışlardı. 

Konuya dair olarak yapılan açıklamada Sağlık Bakanı diyaliz teknikerlerine müjdeli haberi verdi. 

Sağlık Bakanı " Diyaliz teknikerlerinin yaşadığı istihdam sorununu yürürlüğe girecek olan yeni yönetmelikle çözüyoruz. Bakanlık olarak diyaliz merkezlerinde daha nitelikli ve kesintisiz hizmet vermek amacıyla yeni bir düzenlemeyi hayata geçiriyoruz. 

Yürürlüğe girecek yeni yönetmelik ile Hemodiyaliz ve Periton Diyaliz Hemşireliği Sertifika Programlarını sonlandırıyoruz. Bu sayede istihdam sorunu yaşayan diyaliz teknikerlerinin önünün açılmasını sağlayacağız. 

Diyaliz merkezlerinde kademeli geçişle sadece diyaliz teknikerleri ile hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Sertifika programları devreye giriyor

Yönetmeliğin yayımlanmasıyla beraber daha önceden sertifika alan kişilerin hakları da korunacak ve mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacak. 

Bu sertifika programıyla birlikte, kademe kademe yapılacak bir geçiş üzerinden yalnızca diyaliz teknikerleriyle bir iş süreci yönetilecek. Bu bağlamda da Bakan tarafından yapılan açıklamada " Bu sayede kamuda yeterli diyaliz teknikeri kadrosu oluşuncaya kadar diyaliz hizmetlerinin aksamaması sağlanacaktır. 

Ayrıca daha önce periton diyalizi alanında görevlendirilmeyen diyaliz teknikerleri için Periton Diyalizi Sertifikalı Eğitim Programı başlatarak bu alanda da görev yapmaları sağlanacaktır. 

Sağlık hizmetlerinde diğer meslek grupları için de benzer çalışmalar gündemimizdedir. Her meslek grubunun kendi alanında görevini yapması için gerekli düzenlemeleri yapacağız.

Sağlık Bakanlığı Resmi Gazete personel alımları sosyal medya Sağlık Bakanı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor