Reklamı Geç
Advert

Sağlık Bakanlığı 9000 Personel Alımı

Beklenen Sağlık Bakanlığı alımı yayınlandı. Liste de bir çok alanda alım yapacağını duyuran bakanlık 1326 sı lise mezunu olacak şekilde.

Sağlık Bakanlığı 9000 Personel Alımı
Sağlık Bakanlığı 9000 Personel Alımı Admin
Bu içerik 46649 kez okundu.

2018 için beklenen alım yayınlandı

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile personel alım ilanı kadrolarına ilişkin detayları yayımladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 9 BİN PERSONEL ALIYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmesi planlanan 9000 personel alım ilanının detayları gelmeye başladı. 

Sağlık Bakanlığı konuya ilişkin web adresi üzerinden bir duyuru yayımlarak alım yapılacak pozisyonlara ilişkin detayları paylaştı. 

Yayımlanan detaylara göre Sağlık Bakanlığı lisans düzeyinden 6845 personel alımı yapacak. Söz konusu kadro detaylarına göre ayrıca alımlarda 829 önlisans mezunu personel ve 1326 lise mezunu personel alımı yapılacak. 

EN ÇOK KADRO LİSANS HEMŞİRE POZİSYONUNDA

Sağlık Bakanlığı'nın web adresi üzerinden yayımlanan kadro detaylarına göre 9 bin personel alım ilanında en çok Hemşire alımı yapılacak. Lisans ve lise düzeyinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği kadro için, 5582 lisans mezunu hemşire ile 950 ortaöğretim hemşire alımı yapılacak. 

Hemşire kadrosunun ardından en çok alım yapılacak ikinci kadro ise ebe kadrosu oldu. Bu kadro için 947 lisans mezunu ile 50 ortaöğretim mezunu ebe alımı yapılacak. 

Açıklanan kadro detaylarında yer alan bilgilere göre en az alım ise 3 kadro ile Adli Tıp Sağlık Teknikeri kadrosuna yapılacak. 

 ÖSYM TARAFINDAN TARİHLER DAHA SONRA AÇIKLANACAK

Sağlık Bakanlığı'nca kadro detaylarına ilişkin yayımlanan bilgilerin ardından, ÖSYM'nin söz konusu alımlara ilişkin duyuru yayımlaması bekleniyor. ÖSYM tarafından yayımlanacak duyurunun ardından başvuru tarihleri ve diğer detaylar netlik kazanacak.

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek