Reklamı Geç
Advert

O Kuruma: 10 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Genelkurmay Başkanlığı 31 Aralık 2018 de Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınladığı ilan ile 10 kamu personeli alımı yapacağını ilan etti.

O Kuruma: 10 Kamu Personeli Alımı Yapılacak
O Kuruma: 10 Kamu Personeli Alımı Yapılacak Admin
Bu içerik 1080 kez okundu.

Başvuracaklar için süreç başlamış olup KPSS 70 puanı bulunan adaylar arasından alım yapılacaktır.10 uzman yardımcısı alımı için; En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. 

01 Ocak 2018 tarihi itibariyle, 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğmuş olanlar).

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 27-28 Mayıs 2017 veya 28-29 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre KPSSP7, KPSSP18 puan türlerinden 70 ve daha yüksek puan almış olmak.

Ön başvurular, 28 Aralık 2018-15 Şubat 2019 tarihleri arasında resmi internet adresi üzerinden yapılacaktır. NOT: Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır. 

15 Mart 2019 tarihinden sonra ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi resmi internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

Genelkurmay Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınladığı ilan ile 10 kamu personeli alımı KPSS 70 puanı bulunan adaylar arasından alım yapılacak ÖSYM Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Kamu Personel
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak