Reklamı Geç
Advert

Nasıl Subay Olunur? 4 Farklı Yöntemi ve 2017-2018 Şartları Nedir?

Subay olmak neler yapılmalı? Ayrıntılar haberimizde...

Nasıl Subay Olunur? 4 Farklı Yöntemi ve 2017-2018 Şartları Nedir?
Nasıl Subay Olunur? 4 Farklı Yöntemi ve 2017-2018 Şartları Nedir? Sıla
Bu içerik 29066 kez okundu.

Subay olmayı düşünen adayların en çok merak ettiği konu "Nasıl Subay Olunur" başığı altında toplanıyor. Subay olmak için adaylara 4 seçenek sunuluyor. Memur alımları, personel alımları, İŞKUR haberlerini facebook grubumuzdan takim edin!!!

Dış Kaynaktan Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Temini

K.K.K.lığının mevcut eğitim kurumlarından yetiştirme yapılmayan sınıflar ile ihtiyaç duyulan diğer sınıflara, kendi nam ve hesabına okuyarak üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun olan bayan ve erkeklerden istekli olanlar, yapılacak fiziki kabiliyet ve yetenek testi ile yazılı ve mülakat sınavlarında başarılı olmaları durumunda sözleşmeli veya muvazzaf subay olarak temin edilmektedir.

Harp Okulundan Yetiştirilenler

Kara Harp Okulunun öğrenci kaynağı askerî liselerden gelen öğrenciler ile lise mezunu öğrencilerden oluşmaktadır. Bu okulda dört yıllık eğitim-öğretim sonunda başarılı olanlar, hem akademik program karşılığı “Lisans Diploması”, hem de yetiştirildikleri sınıflara uygun olarak “Subaylık Diploması” alarak Teğmen rütbesiyle mezun olmaktadır.

Silahlı Kuvvetler Adına Fakülte ve Yüksek Okullarda Yetiştirilen Subaylar

Liseleri bitirerek fakülte ve yüksekokullara devam hakkını kazanmış olanlar ile fakülte veya yüksekokullarda okudukları sınıfı başarı ile geçenlerden lüzum ve ihtiyaç duyulduğunda lise menşeli olmak şartıyla, Silahlı Kuvvetler namına okumak isteyen öğrenciler seçildikleri takdirde, yurt içi ve yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullarda askerî öğrenci olarak öğrenim yaparlar.

Astsubaylıktan Subaylığa Geçenler

En az dört yıllık bir fakülte veya yüksekokuldan mezun olan, subaylık için sınava müracaat tarihinde en az kıdemli çavuş rütbesinde ve astsubay olarak dördüncü hizmet yılını tamamlamış, yedinci hizmet yılını bitirmemiş olan, müracaat tarihinde astsubaylığa nasıp tarihinden itibaren almış olduğu mevcut sicil notlarının ortalaması, sicil tam notunun yüzde doksan ve daha yukarısı olan ve yapılacak seçme sınavlarında başarılı olanlar, subay olarak adlandırılmaktadır.

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 720 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

Nasıl subay olunur Subay olma şartları
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden İşçi ve Memur Alımları Yapılacak
İŞKUR Üzerinden İşçi ve Memur Alımları Yapılacak
PEGASUS Kabin Memuru Alımı Yapacak
PEGASUS Kabin Memuru Alımı Yapacak