Reklamı Geç
Advert

Mübaşir Olmak İsteyenler Dikkat! Tüm Mübaşirler İçin Önemli Karar

Yüzbinlerce memur adayını ve memuru yakından ilgilendiren düzenleme hayata geçirildi.

Mübaşir Olmak İsteyenler Dikkat! Tüm Mübaşirler İçin Önemli Karar
Mübaşir Olmak İsteyenler Dikkat! Tüm Mübaşirler İçin Önemli Karar Admin
Bu içerik 1060 kez okundu.

Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfına geçirilmesi talep edilen ve çalışmanın yapılacağı açıklamaları gerçekleştirilen mübaşir kadrosu için adım atıldı ve Resmi Gazete' de kararname yayımlandı. 

Bu kararname kapsamında, mübaşir artık genel idare hizmetleri sınıfından sayılacak. Düzenleme, yayımlanarak yürürlüğe girdi. Konuya dair olarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından Twitter üzerinden gerçekleştirilen paylaşımlarda, vatandaşlara hayırlı olması temennileri iletilerek, aşağıdaki ifadelere yer verildi.

Adalet Bakanı Gül açıklamasında " Mübaşirlerimize ve adalet teşkilatımıza müjdeli bir haber vermek istiyorum. Adliyelerin iş yükünü omuzlayan mübaşirlerimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan' ın tensipleriyle genel idari hizmetler sınıfına geçiş yaptı. 

Paylaşımlarına "Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bu konuda verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni düzenlemenin tüm mübaşirlerimize, ailelerine ve adalet teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum. 

Bakan Abdülhamit Gül, paylaşımının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' a şükranlarını sunduklarını belirterek " Mübaşirlerimizin Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçişini sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. R. Tayyip Erdoğan’a gönülden şükranlarımızı sunarız.

Mübaşirler adliyelerdeki iş yükü bakımından değerlendiriliyordu

Adliyelerde ciddi iş yükü bulunan mübaşirlerin, genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesiyle alakalı çok sayıda talep, istek ve başvuru vardı. 

Bu konuyla alakalı çalışmalar yapılacak ve incelemelerin ardından karara bağlanacaktı. Geçtiğimiz yıl itibariyle de gündeme gelen bu konu, nihayet çözüme kavuşturuldu ve yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren bir kararname halini alarak, mübaşirlerin GİH sınıfına geçirilmesi sağlandı.

Yüzbinlerce memur adayı memur Resmi Gazete Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mübaşir Twitter üzerinden gerçekleştirilen paylaşımlar Adalet Bakanı Gül Mübaşirler Adliyeler Recep Tayyip Erdoğan Bakan Abdülhamit Gül Cumhurbaşkanı Rec
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor