Reklamı Geç
Advert

İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 10 Bin Yeni Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Soylu, yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen 10 bin polis alımı için müjdeli haberi kamuoyuna aktardı.

İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 10 Bin Yeni Polis Alımı Yapılacak
İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 10 Bin Yeni Polis Alımı Yapılacak Admin
Bu içerik 562 kez okundu.

Yaptığı konuşmasında polis alımlarıyla alakalı müracaatların tamamlandığını, mevcut polis sayısına ek olarak yeni bir 10 bin polis alımı daha yapılacağını aktardı. 

Açıklamasında yüzbinlerce vatandaş tarafından merakla beklenen ve ilgiyle takip edilen polis alım süreciyle alakalı olarak " Bugün 6338 kardeşimiz POMEM'lerden mezun oluyor. 

Geçen gün de 3200 kardeşimizi mezun ettik. 10 bine yakın mezunu bu hafta verdik. Şimdi yeni bir 10 bin polis daha alıyoruz. Hemen hemen müracaatlarını tamamladık. 10 bin 500 bekçiyi daha inşallah Şubat ayının sonu itibariyle göreve başlatmış olacağız. 

Bizim kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bana bir şey söyledi. Vatandaşımız yatarken bekçinin düdüğünü duysun rahat uyusun. Memleketimizin sokaklarını mahallelerini bekçi düdükleriyle inşallah daha güzel hale getireceğiz. son dört yılda mezun ettiğimiz öğrenci sayısı 74.677 oldu. Aktif görevdeki polislerin üçte biri. 

BEKÇİ ALIMLARI GÜNDEMDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun ifadelerinden anlaşıldığı üzere polis ve bekçi alımları için süreçler devam ediyor. Yakın zaman içerisinde 10 bin kadro tamamlanan bekçi alımıyla alakalı ilan yayımlanabilir. 

Açıklamada içişleri bakanı Süleyman Soylu tarafından aktarıldığı üzere polis alımları için de başvuruların tamamlandığı belirtilmiştir. 2019 yılı memur alımları için Polis Alımı 2019 ve Bekçi alımı 2019 şeklinde ilanların yakın zaman içerisinde yayımlanması beklenmektedir.

İçişleri Bakanı Soylu 10 bin polis alımı için polis alımlarıyla alakalı müracaatların tamamlandı polis sayısı 10 bin polis alımı POMEM Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan polis alım süreci 10 bin polis daha Süleyman Soylu p
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak