Reklamı Geç
Advert

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 1 Ay İçerisinde 1.500 Kamu Personel Alacak

Kadro Müjdesi Geldi! Türkiye Taşkömürü Kurumu'na kurayla Mart ayında 1500 işçi alınacağını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 1 Ay İçerisinde 1.500 Kamu Personel Alacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 1 Ay İçerisinde 1.500 Kamu Personel Alacak Admin
Bu içerik 3122 kez okundu.

2400 işçiye kadro müjdesi verildi! Enerji Bakanı Fatih Dönmez, kadro müjdesinden önce Türkiye’ye yönelik genel açıklamalarda bulundu. 

Türkiye’de yaptığımız son keşiflerle birlikte 18,5 milyar ton bor rezervimizin olduğunu gördük. Üretimi arttırmak kapsamında özel sektörün de önünü açtık. Enerji bakanından kadro müjdesi ise Türkiye Taşkömürü Kurumu için geldi.

Soma bölgesi bizim yoğun olarak linyit yataklarımızın olduğu bir yer. Bölge halkının en büyük ekonomik aktivitelerinden birisi. Bir ay içerisinde 2.400 işçinin kadro işlemleri tamamlanacak. Türkiye Taş Kömürü Kurumu mart ayında kurayla bin beş yüz işçi alımı yapacak.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu kadrolu alımlar dışında, Enerji Bakanı açıklamalarını sürdürdü. Elektrik alanında yapılan iyileştirmelerin faturalara yansıması ile halkın memnuniyetinin arttırılacak olduğundan bahsedildi.

Doğalgaz Müjdesi! Madenler, kadro müjdesi gibi istihdam ve gelişme alanının dışında da önemli müjdeler verildi. İstanbul Batı Çeltik ve Tekirdağ Kapaklı sahalarında doğalgaz keşfi oldu. 

Ülkemiz için büyük bir gider kaynağı olan doğalgaz temini, kendi ülkemizde kullanılabilir olduğunda, son derece ekonomik avantajlar elde etmemiz sağlanacak. Bunlar göz önünde bulundurularak Enerji Bakanı açıklamaları yapıldı.

Kadro Müjdesi Geldi Türkiye Taşkömürü Kurumu Mart ayında 1500 işçi alınacağı 2400 işçiye kadro müjdesi verildi Enerji Bakanı Fatih Dönmez kadro müjdesi Türkiye’de yaptığımız son keşifler Enerji bakanı Soma bölgesi
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak