Reklamı Geç
Advert

Elçiliklere Lise Mezunu KPSS Şartsız, 41 Yaş Sınırı Memur Alımı Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresi üzerinde ilana çıkan Dışişleri Bakanlığı, 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyan ve ilanın diğer koşullarına uygun adaylar arasından KPSS şartı aranmaksızın memur alımları yapacaktır.

Elçiliklere Lise Mezunu KPSS Şartsız, 41 Yaş Sınırı Memur Alımı Yapılacak
Elçiliklere Lise Mezunu KPSS Şartsız, 41 Yaş Sınırı Memur Alımı Yapılacak Admin
Bu içerik 9855 kez okundu.

Sözleşmeli personel statüsü üzerinden elçiliklere memur alımı gerçekleştirilecektir. 

İlana başvuran ve işe yerleştirmesi kesinleşen adaylar, belirtilen elçiliklerde sözleşmeli personel statüsünde görevlendirileceklerdir. Başvuru yapacak olan adayların 41 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.

Başvurular ve diğer detaylar hakkında bilgilendirmeler

Başvuru yapacak olan adaylar Nuakşot Büyükelçiliği ve Bern Büyükelçiliği bünyesinde istihdam edileceklerdir. Adayların pozisyonları sözleşmeli sekreter statüsündedir.

Başvuru yapacak kişilerin kamu haklarından uzaklaştırılmamış olması, sağlık problemi bulunmaması, kamu zararına faaliyette yer almamış olması, 41 yaşını aşmamış olması, belirtilen düzeyde eğitim veren okullardan mezun olmak, temsil, ifade ve muhakeme yetenekleri gelişmiş olmak, belirtilen ek nitelikleri karşılamak, her türlü iklim koşullarında görev almaya engeli bulunmamak, en az lise mezunu olmak, belirtilen yabancı dilleri çok iyi derecede bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şeklinde özetlenmektedir. Erkek adayların askerlikle ilişiklerinin bulunmaması gerekmektedir. 

Adaylara memur alımı için sözlü ve yazılı sınav uygulanacak olup, başarıyla ayrılan adayların ilgili pozisyonlarda istihdamları sağlanacaktır.

Devlet Personel Başkanlığı DPB ışişleri Bakanlığı 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen KPSS şartı aranmaksızın memur alımları Sözleşmeli personel statüsü üzerinden elçiliklere memur alımı Dışişleri Bakanlığı 657 say
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak