Reklamı Geç
Advert

Düşük KPSS Puanı İle: Kamuya Memur ve Personel Alımı Yapılacak

Ülkemizde bulunan kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde yüzlerce memur alımı ve personel alımı yapacaklar.

Düşük KPSS Puanı İle: Kamuya Memur ve Personel Alımı Yapılacak
Düşük KPSS Puanı İle: Kamuya Memur ve Personel Alımı Yapılacak Admin
Bu içerik 1638 kez okundu.

Adayların başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvuruları kabul edilecek ve yapılacak sınav sonucuna göre adayların kadro işlemleri yapılacaktır.

GİRİŞ SINAVI YAPILACAK

Düşük KPSS puanı ile alım yapan bir çok kamu kurumu adaylara Mülakat yani Giriş sınavı yapmaktadır. Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan durumuna göre yapılacak sıralama ile adayların giriş sınavı katılıp katılamıyacakları belirtilecektir. 

Buna göre sıralama ek yüksek puandan başlamak sureti ile en düşük puana kadar kadro sayısının belirli kat sayısı kadar sınava girmeye hak kazanacaktır. Yapılacak sınav sonucuna göre ise adaylara sözlü sınav veya mülakat yapılır veya sınav sonucuna göre direk kadro işlemleri gerçekleştirilir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlgili kamu kurumlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar öncelikle belirtilen şartları taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranır. 

Buna göre adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesine göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile bağlantısı olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranır.

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

Yukarıdaki niteliklere ek olarak adayların pozisyonuna göre, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans Mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak, Daha önce çalışılan Kamu Kurumu veya Kamu Kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak ve alım yapılacak pozisyona göre belirtilen nitelikleri taşımaları gerekmektedir.

DÜŞÜK KPSS PUANI İLE ALIM YAPAN KURUMLAR VE KPSS PUANLARI

Bazı kamu kurumları düşük KPSS puanı ile memur alımı yapıyor. Buna göre, Mili Savunma bakanlığı KPSS 60 Puan İle 523 Personel, Güneykaya Belediyesi KPSS 60 Puan İle 1 Memur, Tarım Kredi ve Kooperatifleri KPSS 60 Puan ile 45 Memur Personel, Jandarma Genel Komutanlığı KPSS 50 puan ile 37, Eleşkirt Belediyesi KPSS 55 puan ile 1 kişi, Uludere Belediyesi KPSS 60 puan ile 1 Perosnel, Rize Belediyesi KPSS 60 puan ile 1 Kamu Personeli ve Savunma Sanayii Başkanlığı KPSS en az 65 puan ile 34 sözleşmeli personel alımı yapıyor.

BAŞVURULAR

İlgili kamu kurumlarına başvurular elektronik ortamda veya şahsen yapılıyor. İlanların detaylarından başvuru tarihlerine ulaşarak başvurularını başvuru tarihleri içerisinde gerçekleştirmeniz gereklidir. 

kamu kurumları kamu kuruluşları memur personel eksikliğini karşılamak üzere memur alımı personel alımı yapılacak sınav sonucuna göre KPSS puanı Kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan durumuna göre 657 Sayılı Dev
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak