Reklamı Geç
Advert

DSİ: 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak

DSİ 45 kamu personel alımı için şartlar nelerdir. Merkezi atama kapsamında alınacaklar hangi şehirlere yapılacak. Ön lisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor.

DSİ: 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak
DSİ: 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak Admin
Bu içerik 542 kez okundu.

DSİ bünyesinde gerçekleştirilecek istihdamlar için yapılacak başvurularda KPSS 2018/2 tercih kılavuzunda KİT’lerle ilgili hususlara dikkat edilmesi gerekiyor.

DSİ bünyesinde yapılacak alımlar için mezuniyet kontenjanları ise şu şekilde yer alıyor; Lisans mezunu 35 memur alımı, Ön lisans mezunu 10 kadrolu memur alımı kontenjanı tahsis edilmiştir.

DSİ bünyesinde kamu personeli alımı yapılacak branşlar; Ön lisans mezunları arasında ise sadece memur branşından alım gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Lisans mezunları ise mimar, memur ve mühendis kadrolarında başvuru yapma hakkına sahiptirler.

Kamu personeli alımı genel başvuru şartları başvuru kılavuzunda ise şu şekilde yer alıyor; Türk vatandaşı olmak şartı en öncelikli şartlar arasında yer alıyor. 

Kamu haklarından hiçbir suretle mahrum kalmamış olmak, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılması diğer önemli şartlar arasında yer alıyor.

KPSS’ye girerek Lisans ya da Ön lisans puan türlerinden birine sahip olmak ile birlikte alınacak branşlar ile istenilen ilgili özel niteliklere sahip olmak gerekiyor. Bu anlamda adaylar hakkı olmamalarına rağmen başvuru yapmaları halinde başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar için Askerlik ile ilgili olarak ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartına sahip olmaları doğrultusunda karar veriliyor. Bu hüküm gereğinde askerde bulunan adaylar da tercih yapmaları konusunda yasla herhangi bir engel bulunmuyor.

Başvuracak adaylar ÖSYM üzerinden 2018/2 merkezi atama kapsamında İnternet ortamında tercih yapacaktır.

DSİ 45 kamu personel alımı DSİ bünyesinde gerçekleştirilecek istihdamlar için KPSS 2018 DSİ bünyesinde yapılacak alımlar Lisans mezunu 35 memur alımı Ön lisans mezunu 10 kadrolu memur alımı DSİ bünyesinde kamu personeli alım
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak