Reklamı Geç
Advert

Bakan Açıkladı: 20 Bin 500 Bekçi ve Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce katıldığı bir programda bekçi alımı için kadro ihdası gerçekleştirildiğine dikkat çekmiş, 10 bin 500 bekçi alımının yapılacağını aktarmıştı.

Bakan Açıkladı: 20 Bin 500 Bekçi ve Polis Alımı Yapılacak
Bakan Açıkladı: 20 Bin 500 Bekçi ve Polis Alımı Yapılacak Admin
Bu içerik 7584 kez okundu.

Açıklamasında bekçilerin görev aldığı günden bu yana mahalli idarelerdeki hırsızlık sayılarında meydana gelen azalmalara dikkat çekmiş, bekçilerin vatandaşların huzurlu uyumaları için görev aldıklarına değinmişti. Açıklamalarda bekçi alımlarının kadro ihdasına değinilmiş ve bekçi adaylarına yönelik alımların tüm şehirlere yönelik olarak uygulanacağına değinilmişti.

Bakan Soylu açıklamasında " Bugün 6338 kardeşimiz POMEM'lerden mezun oluyor. Geçen gün de 3200 kardeşimizi mezun ettik. Yaklaşık 10 bine yakın mezunu bu hafta verdik. 

Şimdi yeni bir 10 bin polis daha alıyoruz. Hemen hemen müracaatlarını tamamladık. 10 bin 500 bekçiyi daha inşallah Şubat ayının sonu itibariyle göreve başlatmış olacağız. 

Bizim kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bana bir şey söyledi. Vatandaşımız yatarken bekçinin düdüğünü duysun rahat uyusun. Memleketimizin sokaklarını mahallelerini bekçi düdükleriyle inşallah daha güzel hale getireceğiz. 

Son dört yılda mezun ettiğimiz öğrenci sayısı 74.677 oldu. Aktif görevdeki polislerin üçte biri. " ifadelerini kullanmıştı.

Polis alımıyla beraber 20 bin 500 kişilik alım

İçişleri Bakanı Soylu' nun açıklamalarında da görüldüğü üzere toplamda 20 bin 500 kişilik bir alım söz konusu. Açıklamada egm bünyesine polis alımı ve bekçi alımı konusunda sayılarla önemli bilgilendirmelere yer veren Soylu' nun ifadelerinin ardından, adaylar ilanların ne zaman yayımlanacağını merak etmektedirler.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin 500 bekçi alımı Bakan Soylu POMEM 10 bin polis Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İçişleri Bakanı Soylu egm bünyesine polis alımı ve bekçi alımı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak