Reklamı Geç
Advert

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 80 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek için memur alımı yapacağını ilan etti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 80 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 80 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek Admin
Bu içerik 5132 kez okundu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sözleşmeli olarak Avukat kadrosuna, Taşra Teşkilatına 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere Avukat alımı yapacak.

Bu yönde yayımlanan ilan ile başvurular 04 Şubat 2019 tarihinde başlayacak. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı alımını yapacağı avukat kadrosu için adaylara sözlü sınav yapacak olup sınavda başarılı olanlar sözleşmeli olarak kadroya alınacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı alımını yapacağı Avukat kadrosu için adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Son başvuru tarihi itibari ile Hukuk fakültesi mezunu olmak, Son başvuru tarihi itibari ile Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 65 Yaşını bitirmemiş olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli veya yaşlı aylığı almıyor olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak ve sözleşmesi fes edilmemiş olmak şartları aranacak.

Ayrıca bunlar dışında adaylardan bazı özel nitelikler aranacak olup bu yönde ilgili bilgi Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi olan (www.ailevecalisma.gov.tr) adresi üzerinde duyurulacaktır.

BAŞVURULAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar tüm nitelikleri taşımaları durumunda başvurularına ilanın resmi internet sitesinde yayımlanmasının ardından 04 Şubat 2019 tarihi itibari ile başlayabilirler.

Buna göre adaylar başvurularını en geç 12 Şubat 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Adaylar başvuruların Bakanlığın www.ailevecalisma.gov.tr adresi üzerinde bulunan başvuru formunu elektronik ortamda doldurarak son başvuru
tarihine kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Emek Mah. 17. Cad. No:13 Kat :2 Emek/ANKARA adresine şahsen veya posta yolu ile gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuru hakkında, Özel şartlar hakkında, Başvuru için istenen belgeler hakkında tüm detaylar Bakanlığın resmi internet sitesinde 04 Şubat 2019 tarihi itibari ile yayımlanacaktır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek için memur alımı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı alımı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak