Reklamı Geç
Advert

Adalet Bakanlığı 2500 Memur Alım İlanı Yayınlandı

Adalet Bakanlığı 2500 memur alım ilanını yayınladı. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 2500 Memur Alım İlanı Yayınlandı
Adalet Bakanlığı 2500 Memur Alım İlanı Yayınlandı Sıla
Bu içerik 11313 kez okundu.

Adayların büyük bir merakla beklediği Adalet Bakanlığı 2500 personel alım ilanı yayınladı. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığu'nın bünyesinde görevlendirmek üzere 6 Bin personel alımı yapacağını sizlerle paylaşmıştık. Adalet Bakanlığı 2500 memur alım ilanı nihayet Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Adaylar büyük bir heyecanla ilanın yayınlanacağı tarihi bekliyordu.

Adalet Bakanlığı 2500 memur alımını yazılı ve sözlü sınavla yapacak. Bu kapsamda 2250 Sözleşmeli Zabıt Katibi, 250 Sözleşmeli Mübaşir olmak üzere toplamda 2500 memur alımı yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylar için belirlenmiş olan bazı şartlar bulunuyor.

Adalet Bakanlığı 2500 memur alımı için KPSS şartı istiyor. Başvuruda bulunacak olan adayların en az lise mezunu olmaları isteniyor. Bunun dışında önlisan ve lisans mezunu adaylarda başvuru yapabiliyor. Adayların 2016 KPSS lise mezunları için P94, lisans mezunları için P3, önlisans mezunları için P93 puan türünden en az 70 almış olmak gerekmektedir. Adaylarda aranan diğer şartlar şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, sağlık durumunun çalışmaya uygun olması, erkek adaylar için askerlik görevinin yapılmış olması gerekmektedir.

Başvurular 13 Ekim 24 Ekim tarihleri arasında İl Adalet Komisyonu Başkanlıklarına yapılacaktır. Memur ve personel alım ilanlarını facebook grubumuz Güncel Haber Servisinden takip edebilirsiniz.

 

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 720 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden İşçi ve Memur Alımları Yapılacak
İŞKUR Üzerinden İşçi ve Memur Alımları Yapılacak
PEGASUS Kabin Memuru Alımı Yapacak
PEGASUS Kabin Memuru Alımı Yapacak