Reklamı Geç
Advert

10 Bin PÖH Alımı ne Zaman Yapılacak?

Geçtiğimiz aylar itibariyle İçişleri Bakanı Soylu tarafından yapılan açıklamalarda, polis alımlarına ve PÖH alımlarına yönelik ifadelere yer verilmiş.

10 Bin PÖH Alımı ne Zaman Yapılacak?
10 Bin PÖH Alımı ne Zaman Yapılacak? Admin
Bu içerik 1103 kez okundu.

Bu açıklamalarda pöh adayları için ilanların yayımlanacağına ve yıllar içerisinde düzenli olarak bu alımların yapılacağına yer verilmişti. 

Yapılacak alımlar için ilanların yayımlanacağı ve adaylara bilgilendirmelerin sağlanacağına değinilmişti. Bu açıklamalarda kadın pöh alımının yapılmayacak olması tepki çekmiş, kadın adaylar tarafından ilanların düzenlenmesi gerektiği konusunda isteklerde bulunulmuştu.

Kadın adaylardan tepki

PÖH alımlarıyla alakalı kadın adaylardan tepki gelmiş ve kadın adaylara yönelik de kadronun açılmasını beklediklerini aktarmışlardı. Kadın adaylar tarafından gündeme getirilen bu talep değerlendirilmiş ve kadın pöh alımı yapılacağı da ifade edilmişti. 

Uzunca sürelerdir ilanın yayımlanması bekleniyor, açıklamaların geleceği düşünülüyordu ancak ilanlara yönelik bir açıklama henüz yapılmadı.

PÖH alım şartlarında değişiklikler uygulanacak mı?

Bu şartlar arasında en az lise mezunu olan adaylar arasından, 1991 ve sonrasında doğumlu olan adayların alımının yapılacağı ifade edilmekteydi.

polis alımları PÖH alımları İçişleri Bakanı Soylu pöh adayları kadın pöh alımı Kadın adaylardan tepki PÖH alımlarıyla alakalı kadın adaylardan tepki gelmiş kadın adaylara yönelik de kadronun açılması Kadın adaylar tarafından
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak