Reklamı Geç
Advert

Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Ne Zaman Olacak!

Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz Atama bekleyen milyonlarca öğretmen adayının beklediği atamanın Ağustos ayında yapılmayacağını belirtti.

Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Ne Zaman Olacak!
Bu içerik 12299 kez okundu.
Devlet Teşviği

Miili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT'de öğretmen atamaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz öğretmen açığı için yeni bir dönem açacaklarını belirterek sözleşmeli öğretmen atamaları yapılacağını belirtti.

Sözleşmeli öğretmen atamaları için ise MEB'İn Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısındandeğişiklik yapacaklarını belirtti.

İlk sözleşmeli atamaları 
İsmet Yılmaz ilk sözleşmeli öğretmen atamalarının ise Şubat ayında yapılacağını belirti. Sözleşmeli öğretmen atamaları için belirlenen kadro ise 30 bin olabileceği belirtildi.

Engelli öğretmen atamaları 
Yılmaz angelli öğretmen atamaları için ise sayısı 500'e yakın olabileceğini belirtti.

Yılmaz yaptığı açıklamada ayrıca şunları söyledi "Açıklar var, bu açıkları kapatmak için sözleşmeli öğretmen sistemini yeniden getireceğiz. Diyeceğiz ki 'Sözleşmeli öğretmende aile ataması, öğretmenin olduğu yere yapılır'. Aile birleştirmesini sözleşmeli öğretmenin olduğu yerde yapacağız. Sözleşmeli öğretmeni 5 yıl süresince getireceğiz. 5 yılın sonunda performansına bakılarak bu öğretmenleri kadroya alacağız, 3 yıl da kadrolu olarak çalışacaklar" dedi.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı Gardiyan ve Zabıt Katibi Alımı İçin Son Günler
Adalet Bakanlığı Gardiyan ve Zabıt Katibi Alımı İçin Son Günler
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor