Reklamı Geç
Advert

CTE İnfaz Koruma Memuru Alımına Kimler Başvurabilir?

İnfaz Koruma Memuru alımı için adayların hangi şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıntılar haberimizde...

CTE İnfaz Koruma Memuru Alımına Kimler Başvurabilir?
CTE İnfaz Koruma Memuru Alımına Kimler Başvurabilir? Sıla
Bu içerik 25024 kez okundu.

Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 6 Bin personel alımı başvurtuları başladı. Adaylar bir süredir alımların başlayacağı tarihi bekliyorlardı.

Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere çok sayıda İnfaz Koruma Memuru alımı alımı yapıyor. Bu kapsamda toplam 3 Bin 222 infaz koruma memuru alımı yapıyor. İnfaz Korumu Memuru alımı için adaylar büyük bir araştırma sürecine girdiler. 

Adalet Bakanlığı; infaz koruma memuru dışında, sağlık personeli, teknisyen,büro memuru, destek personel alımı yapıyor. İnfaz koruma memuru alımı için adayların bazı şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Peki infaz koruma memuru alımı için adayların hangi şartlara sahip olmaları gerekiyor.

T.C. vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, sağlık durumunun çalışmaya uygun olması, kamu haklarından mahrum bulunmamak, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, erkek adaylar için askerlik görevinin yapılmış olması, en az lise mezunu olmak, KPSS'den en az 70 almış olmak, kadınlardan en az 1.60 cm, erkeklerde en az 1.70 boya sahip olmak, boy ve kilo arasındaki orantının 13'ten fazla 17'den az olmaması gerekmektedir.

Başvurular 13 Ekim - 25 Ekim tarihleri arasında bakanlığın internet sitesinde yer alan formun indirilmesi ile bakanlığın resmi internet sitesind yer alan formun dolurulması ve adalet komisyonuna şahsen teslim edilmesi ile yapılacaktır.

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 720 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

İnfaz Koruma Memuru Adalet Bakanlığı personel alımı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak