Reklamı Geç

Facebook Sayfamızı Beğenin

KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Bu sene bir çok aday ilk kez KPSS süreci ile tanıştığı için, KPSS tercih işlemlerinin adım adım nasıl yapıldığını sizlere resimli ve yazılı olarak anlatacağız.

KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım
Bu içerik 17020 kez okundu.
Devlet Teşviği
1- KPSS Tercih Kılavuzunu Detaylı inceleyiniz. Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.
 
3- KPSS'ye girdiğiniz düzeyi ve bölümünüzü seçerek tercih edebileceğiniz kontenjanları inceleyiniz. Tercih kılavuzunda en solda yer alan ÖSYM KURUM KODU sütunu ÖSYM üzerinden tercih yaparken gireceğiniz 9 haneli kodları göstermektedir.
 
4- Kılavuz üzerindeki Aranılan Nitelikler kısmına çok dikkat ediniz ve kontenjanın özel kodlarını mutlaka inceleyiniz.
 
5- Kontenjan şartları arasında öğrenim şartı ile beraber ÖZEL KODLAR da yer almaktadır. Bu kodlar adayların öğrenim şartı ile beraber sahip olması gereken ehliyet, sertifika, dil belgesi, bonservis gibi özel şartların belirtildiği kodlardır.
 
 
 
 
 
NOT:1-1-  Adaylar kontenjanda yer alan özel kodların hepsini aynı anda taşımalıdır. Örneğin, lise kontenjanda hem ehliyet hem de bilgisayar sertifikası aranıyorsa aday bunların ikisine de aynı anda sahip olmalıdır. Bunlardan birisini taşımıyorsa bu kontenjanı tercih etmemelidir.
 
NOT: -2- Özel kodlarda belirtilen sertifika ve belgeler en geç 30 Aralık 2016 tarihinde adayların elinde olmalıdır. 30 Aralık 2016 sonrasında alınan belgeler ile atama yapılamaz.
 
kpss tercih
Facebook Haber Servisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEDAŞ En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor
BEDAŞ En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor
Vakıf Katılım Bankası Personel Alımı Yapıyor
Vakıf Katılım Bankası Personel Alımı Yapıyor