Reklamı Geç
Advert

KPSS Lisans İçin Branş Sıralamarı Güncellendi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2016 KPSS Lisans bazında branş sıralamalarını güncelleyip tekrar yayınladı.

KPSS Lisans İçin Branş Sıralamarı Güncellendi
KPSS Lisans İçin Branş Sıralamarı Güncellendi Mehmet
Bu içerik 22415 kez okundu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2016 KPSS Lisans branş sıralamaları ÖSYM tarafından güncellenerek yeniden yayınlandı. Lisans Mezunu adaylar lisans sıralamalarının güncel haline 'Aday İşlemleri Sistemi (AİS)' üzerinden T.C kimlik no ve AİS şifresi ile giriş yaparak ulaşabilecekler.

ÖSYM'nin resmi internet sayfası üzerinden yayınladığı duyuru şöyle;


" 2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI"
 

lisans eğitim kpss sınav sonuç ösym
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak