Reklamı Geç
Advert

İstihdam Seferberliği İle Binlerce Kişi İşe Giriyor

İş arayan bireyler için İstihdam Seferberliği birçok fırsat sunuyor. Detaylar haberimizde...

İstihdam Seferberliği İle Binlerce Kişi İşe Giriyor
İstihdam Seferberliği İle Binlerce Kişi İşe Giriyor Sıla
Bu içerik 28402 kez okundu.

İstihdam seferberliği kapsamında yapılan çalışmalar iş arayan birçok kişi için umut oldu. Bu sistemle birçok kişi iş hayatına girdi bu sayı her geçen gün artıyor. İstihdam seferberliği ile yapılan teşvik programı ve iş başı eğitimler yeni istihdam alanarının oluşmasını sağladı.

Teşvik programlarıyla birlikte iş veren firmaların mevcut çalışanına ek olarak alacağı çalışanın sigorta ve vergi yüklerini devlet üsleniyor.İşverenlerin ilave istihdamlarındaki her bir sigortalı için 773 TL tutarındaki prim ve vergi yükümlüklerini devlet karşılıyor. Yapılan bu yenilikle birlikte iş veren firmalar yeni eleman alımı yaparken zor durumda kalmıyor ve yeni eleman alımına teşvik ediliyor.

İstihdam seferberliği kapsamında yapılan bir yenilikte iş başı eğitimler oldu. İş başı eğitimlerle katıların net askeri ücret tutarındaki maaşları iş kazası, meslek hastalıkları, genel sağlık sigortası primleri devlet tarafından karşılanmaktadır.İş başı eğitimlerle bireyler mesleki eğitim alırken aynı zamanda da para kazanıyor. Birey iş veren firmaların istediği nitelikteki eğitim almış personele dönüşüyor ve eğitim süresince maaş alıyor.

Yapılan bu yenilikler birçok kişinin işe girmesini sağladı ve bu sayı her geçen gün artıyor.İş arayan bireyler İŞKUR üzerinden mesleğine uygun olarak arama yapıp İstihdam Seferberliğinin fırsatlarından yararlanabilir. Bunun için İŞKUR internet sitesinden iş araması yapabilirsiniz.

İŞKUR internet sitesinden iş aramasının nasıl yapılacağını 2 saat içinde facebook grubumuzdan paylaşacağız. Bu linke tıklayarak grubumuzu takip etmeyi unutmayın.

İŞKUR istihdam seferberliği
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek