Reklamı Geç
Advert

İŞKUR'dan İş Başvurusu Nasıl Yapılır

İŞKUR internet sitesinden iş başvurusu nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

İŞKUR'dan İş Başvurusu Nasıl Yapılır
İŞKUR'dan İş Başvurusu Nasıl Yapılır Sıla
Bu içerik 8009 kez okundu.

İstihdam seferberliğinin iş arayan bireylere katkısı oldukça büyük oldu. İŞKUR resmi internet sitesinden düzenli olarak personel alım ilanı yayınlıyor. Teşvik programı ve iş başı eğitimlerden yararlanmak isteyen bireyler İŞKUR resmi internet sitesinden veya İŞKUR şubelerinden iş başvurusu yapabiliyor. Peki İŞKUR internet sitesinden iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR iş arayan bireyler için şubelerinin yanında online olarakta hizmet veriyor. İl olarak www.işkur.gov.tr adreine girerek üyelik oluşturmak gerekmektedir. İŞKUR her bir birey için iş ve meslek danışmanı atamaktadır. Şubelere gittiğinizde iş ve meslek danışmanınızda size bu konuda yardımcı olacaktır. Başvuruyu internetten yapmak isteyen adaylar üyelikten sonra kullanıcı bilgilerini doldurur, bu adımdan sonra; özgeçmiş oluşturmanız gerekmektedir. Özgeçmiş oluştururken dikkat edilmeli bilgiler ekiksiz doldurulmalıdır.

Özgeçmiş aşamasından sonra Bana Uygun İşler kısmından meslek grubunuzu yazarak arama yapabilirsiniz. Size uygun ilanlar sayfanın alt kısmında liste halinde gelecektir. İş veren firmaların şartlarını okuyup, kendinize uygun bulmanız halinde '' başvur'' butonundan başvurabilirsiniz. Yaptığınız iş başvurularını '' İş Başvurularım'' butonundan takip edebilirsiniz.

İş ilanları, memur alımları ile ilgili anında bilgi almak için facebook grubumuzu takip edin.

İŞKUR istihdam
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden İşçi ve Memur Alımları Yapılacak
İŞKUR Üzerinden İşçi ve Memur Alımları Yapılacak
PEGASUS Kabin Memuru Alımı Yapacak
PEGASUS Kabin Memuru Alımı Yapacak