Reklamı Geç
Advert

İŞKUR İş İlanları, İŞKUR'A Nasıl Kayıt Olunur?

İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? Ayrıntılar haberimizde...

İŞKUR İş İlanları, İŞKUR'A Nasıl Kayıt Olunur?
İŞKUR İş İlanları, İŞKUR'A Nasıl Kayıt Olunur? Sıla
Bu içerik 3677 kez okundu.
 

İŞKUR kapsamında yayınlanan iş ilanlarına her gün bir yenisi ekleniyor. İlanlar yenilendikçe sizleri bilgilendiriyoruz. Bu kapsamda farklı sektörde bulunan firmalar çok sayıda ve farklı pozisyonlarda personel alım ilanı yayınlıyor.

İŞKUR kapsamında yayınlanan iş ilanlarına alımlar farklı pozisyonlar üzerinden yapılıyor ve yayınlanan ilanlarda en az ilkokul mezunu adaylar için de başvurular bulunuyor. İŞKUR aracılığı ile verilen eğitimlere başvuru yapacak olan adaylar içinde belirlenmiş bazı şartlar bulunuyor. 

İŞKUR aracılığı ile yayınlanan ilanlar en çok büro memuru, beden işçisi, güvenlik görevlisi, garson, yönetici asistanı alanlarında yapılıyor. Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlar en çok beden işçisi ve güvenlik görevlisi alanlarında oluyor. Güvenlik görevlisi alımları için adayların sahip olmaları gereken bazı şartlar bulunuyor.Güvenlik görevlisi alımına başvuru yapacak olan adayların güvenlik sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.  Başvurular internet üzerinden ve İŞKUR şubelerinden yapılabiliyor.

İŞKUR resmi internet sitesinden firmaların yayınladığı iş ilanlarını görebilmek için adayların İŞKUR'A kayıt yaptırmaları gerekmektedir. İŞKUR'a resmi internet sitesi üzerinden elektronik ortamda kayıt yaptırabilirsiniz. İŞKUR'a kayıt yaptırmak için kişisel bilgiler kısmını doldurmanız gerekiyor. Bu aşamada kensinize bir şifre belirlemeniz gerekiyor.

İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden kendinize uygun olan iş ilanlarını görebilmek için T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra "Bana Uygun İlanlar" butonuna girerek, eğitim durumunuz ve iş aramak istediğiniz ili seçerek başvuru yapabilirsiniz.

İŞKUR Aracılığı ile Verilen   Eğitimler

İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanları kadar istihdam garantili kurslarda oldukça popüler hale geldi. Bu kapsamda farklı alanlarda eğitim alan kişilerin eğitim sonrasında iş yönlendirmeleri yapılıyor.

Bu kapsamda herhangi bir mesleği olmayan, mesleğini geliştirmek isteyen, mesleği iş piyasasında geçerli olmayan işsiz bireyler için iş veren firmaların aradığı donanım ve bilgi sahibi personel yetiştiriliyor. Bu programa katılım sağlayacak adayların belirlenen şartları taşıması gerekiyor. İŞKUR aracılığı ile verilen eğitimler ve iş ilanları ile ilgili ayrıntılar İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yer almaktadır.

İŞKUR aracılığı ile firmaların yayınladığı iş ilanlarını facebook grubumuz Güncel Haber Servisinde takip edebilirsiniz.

İş Yönlendirme Garantili Eğitim'de Son Başvuru 30 Kasım!

İŞKUR İş İlanları İŞKUR'A Nasıl Kayıt Olunur
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek