Reklamı Geç
Advert

Türk Patent ve Marka Kurum Bünyesine Yetiştirilmek Üzere Uzman Yardımcı Alınacak

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresi üzerinde ilana çıkan Türk Patent ve Marka Kurumu, kurum bünyesine yetiştirilmek üzere uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

Türk Patent ve Marka Kurum Bünyesine Yetiştirilmek Üzere Uzman Yardımcı Alınacak
Türk Patent ve Marka Kurum Bünyesine Yetiştirilmek Üzere Uzman Yardımcı Alınacak Admin
Bu içerik 769 kez okundu.

DPB' de yayımlanan bu ilanda yetiştirilmek üzere istihdam edilecek kişilerin KPSS puanlarının bulunması gerektiği vurgulandı. 

Uzman yardımcısı pozisyonunda çalışmak isteyecek kişilerin; kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması, T.C vatandaşı olması, sağlık problemi bulunmaması, takım çalışmasına yatkın olması, temsil yeteneği güçlü olması, dış görünüşüne özen göstermesi, iletişim ve muhakeme yetenekleri gelişmiş olması, kamu zararına faaliyette yer almamış olması, kamudaki bir görevinden disiplinsizlik suçu nedeniyle uzaklaştırılmamış olması, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek olması, mesai saatlerine özen gösterecek olması, herhangi bir suç nedeniyle hüküm giymemiş olması, yüz kızartıcı bir suça karışmamış olması şeklinde ortak şartlardan uygunluk sağlaması gerekmektedir.

Başvurular ve diğer detaylar

İlana başvurular kurumun resmi web adresi üzerinden 15 günlük süre içerisinde gerçekleştirilebilecektir. İlgili ilan 26.12.2018 tarihinde yayımlanmıştır ve başvuru süreçleri hala devam etmektedir. 

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, aşağıda yer alacak bağlantıdan kılavuza erişim sağlayabilirler. Başvuru yapacak adayların KPSS taban puanlarının en az 80 ve YDS puanlarının ise en az 70 olması gerekli görülmektedir. 

İlgili puanları doğrultusunda adaylar sıralanacak ve oluşturulacak listeyle belirtilen kişi sayısı kadar aday sınava alınacaktır. 

Sözlü sınavda adayların; ifade, muhakeme, genel yetenek ve genel kültür, kendini geliştirme becerisi ve mesleki bilgileri ölçümlenecektir.

Devlet Personel Başkanlığı Türk Patent ve Marka Kurumu kurum bünyesine yetiştirilmek üzere KPSS puanlarının bulunması
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak