Reklamı Geç
Advert

PTT Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak? PTT Mağduriyeti Giderilecek Mi?

PTT personel alımları ne zaman yapılacak? Ayrıntılar haberimizde...

PTT Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak? PTT Mağduriyeti Giderilecek Mi?
PTT Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak? PTT Mağduriyeti Giderilecek Mi? Sıla
Bu içerik 7482 kez okundu.

Adaylar büyük bir merakla PTT personel alımlarını bekliyor. PTT 2017 yılı içerisinde 3 kez personel alımı yaptı. PTT 2017-1 memur alımları sorunsuz bir şekilde yapılmıştı. PTT personel alımları ilanları yayınlandığında vakit kaybetmenin sizlerle paylaşıyoruz.

PTT 2017-2,  PTT 2017-3 alımları Danıştay kararıyla durdurulma kararı almıştı. 

PTT'den 2017 alımlarıyla ilgili olarak PTT bünyesinde çalışmak isteyen adayları ilgilendiren bir karar alındı. PTT personel alımlarıyla ilgili Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafıdan alınan bazı kararlar kamuoyuna yansıdı. PTT A.Ş kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yapmıştı.

Yapılan açıklamada; " Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teşvikleri ile başlatılan istihdam seferberliği kapsamında, Cumhuriyetin 100. yılı hedefleri doğrultusunda 2017 yılında 5000 personel alımı planlanmış ve alımına hızla başladığı belirtilen duyuruda PTT personel istihdamı Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik gereğince yapılmaktadır.'' açıklaması yapılmıştı.

Bu kapsamda" PTT tarafından yapılan 2017/2, 2017/ 3 personel alımlarının yürütülmesinin durdurulması adına karar verilmiş olduğundan ilgili alımlar süresince başvuru yapan adayların mağdur edilmemesi ve ihtiyaç duyulan personelin ihtiyacı için gerekli olan düzenlemeler yapılarak mer-i mevzuat çerçevesinde yeniden personel alımı ilanına çıkılacaktır." açıklaması yapıldı.

PTT personel alımlarının Danıştay kararıyla durdurulması adayların mağduriyetine sebep olmuştu. PTT personel alımının iptal eilmesiyle adaylar  yeni alım ilanının yayınlanması bekleniyor. Adayların mağdur eilmemesi için çalışmaların devam ettiğini, adayların yerleştirme işlemlerinin tamamlanması için planlamalar yapıldığı haberi verildi.

PTT memur alımları ile ilgi net bir bilgi yayınlandığında facebook grubumuz Güncel Haber Servisinden sizlerle  paylaşacağız.

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 720 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

PTT personel alımları
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak