Reklamı Geç
Advert

LYS Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır?

LYS tercihleri bugün itibariyle başladı. Peki adaylar tercihlerini nasıl yapacak?

LYS Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır?
LYS Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır? Sıla
Bu içerik 8330 kez okundu.

Merakla beklenen LYS tercih işlemleri bugün başlıyor. Bütün bir yıl çalışıp istediği üniversiteyi tutturmak isteyen adaylar tercih işlemlerini yapacaklar.

2017 LYS tercih işlemleri 18 Temmuz itibariyle başladı, tercihler 26 Temmuz'a kadar devam edecek. Öğrencilerin tercih işlemlerini yaparken dikkatli olması gerekiyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme merkezi LYS 2017 tercih kılavuzu geçtiğimi haftalarda yayımlandı. Tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından önceden duyurulmuştu. Adaylar bugün itibariyle tercih maratonuna girecek.

Tercih aşamasında öğrencilerin istediği üniversiteleri puan ve sıralama durumlarına göre yazması gerekiyor. Adayların 30 tercih hakkı bulunuyor. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden tablo yayımladı. Yayımlanan tabloya göre adaylar YGS için Tablo 3, LYS/ YGS  için ise tablo 4'ü dikkate alacaktır. Tercih işlemleri ÖSYM resmi internet sitesi ais.osym.gov.tr adresinden yapılacaktır. Yapılan tercihler elektronik ortamda gönderilecektir.

Öğrenciler girmek istediği Üniversite ve bölümlerin kodlarını ve isimlerini tercih listesine yazacaktır. Adayların tercih işlemine başlamadan önce araştırma yapması ve hangi programlara tercih etme haklarının olduğunu iyi belirlemeleri gerekmektedir. 

lys tercih
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek