Reklamı Geç
Advert

İş ve Meslek Danışmanları Ne Zaman Atanacak?

Detaylar haberimizde yer almaktadır.

İş ve Meslek Danışmanları Ne Zaman Atanacak?
İş ve Meslek Danışmanları Ne Zaman Atanacak? Sıla
Bu içerik 8816 kez okundu.

İŞKUR 2017 yılı itibariyle Maliye Bakanlığına 3.600 İş ve Meslek Danışmanı alımı yapabilmek için başvuru yapmıştı. İş ve Meslek Danışmanları büyük bir merakla atama haberi bekliyorlar. Personel sayısı az olmasına rağmen yeni alımlar bir türlü yapılmıyor.

İş ve Meslek danışmanı olup uzun zamandır atama bekleyen yüzlerce kişi bulunuyor.2012 yılında İşve Meslek Danışmanlığı sınavını kazanan 3.985 kişinin İŞKUR bünyesinde ataması yapıldı. Fakat 2013 yılında yapılan sınavı kazanan 7 Bin İş ve Meslek Danışmanının ataması yapılmadı. İşşiz kalan İş ve Meslek Danışmanları gelecek olan atama haberini büyük bir heyecanla bekliyorlar.

İstihdam Seferberliği kapsamında 1.5 milyon kişiyi iş sahibi yapacak çalışmalar uygulandıktan sonra İŞKUR bir yenilik yaparak İş ve Meslek Danışmanlığı ile ilgili Ulusal Yeterliliği Yeniden yayınladı, bu çalışmalya sınavlar yeni düzenlemeye göre değerlendirilecek.

Bireylerin İş ve Meslek Danışmanlığı sınavına katılabilmesi için lisans mezunu olması gerekmektedir. Sınav 2 aşamada gerçekleşiyor. Bu aşamalar teorik ve uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Bu mesleği seçen adaylar  sadece İŞKUR'da değil, İnsan Kaynakları ve özel istihdam bürolarında çalışabiliyorlar.

İş ve meslek danışmanları ile ilgili atama haberi gelir gelmez sitemizde bilgilendirme sağlanacaktır.

Personel alımı ile ilgili tarihler ve ayrıntılar için facebook adresimizi takip edebilirsiniz.

 

iş ve meslek danışmanı atama imd atama iş ilanları personel alımı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İşsiz İMD     2017-05-05 İstihdam Seferberliğinde açıklanan bütün projeler İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARININ görev alanıdır. Şu an ise mevcut İş ve meslek danışmanı sayısı yetersizdir ve projeler aksamaktadır. Projenin daha verimli yürüyebilmesi için atama gereklidir. 15 bin işsiz İŞ VE MESLEK DANIŞMANI 4 yıldır atama bekliyorken atama artık zorunluluktur.
Imd eva     2017-05-04 Sesimizi duyurmada yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.4 yildir atama bekliyoruz. Artik birseyler yapilsin.
Esra     2017-05-04 Iş ve meslek danismanlari biran önce atanmak istiyor işsizlik oranları git gide artarken is ve meslek danışmanı atayarak bu sorun çözülebilir.
sema biri     2017-05-04 Yılan hikayesine döndü iş ve meslek danışmanı atamaları lütfen sözünüzde durunda atayın bizi 5 yıldır beklemekten kına geldi hayattan soğudum
İş ve meslek danışmanı     2017-05-04 İstihdamda milli seferberlik projesinin hayata geçirilmesinde iş ve meslek danışmanları önemli bir role sahiptir.
imd     2017-05-03 Artik yorulduk. Lutfen artik atama yapin ya da boşuna beklemeyin deyin. Hergün yeniden yeniden umutka beklemek ve sonunda umudumuzun yikilmasi...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek