Bin 500 kişiye iş imkânı

Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Bin 500 kişiye iş imkânı
Bu içerik 453 kez okundu.
Devlet Teşviği

     Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Çağatay Aynur, yaptığı basın toplantısında, şirketin 2016 sonuçları ve 2017 hedeflerine ilişkin bilgiler verdi. Geçen yıl 2 bin 100 kişiyi istihdam ettiklerini aktaran Aynur, yılı 11 bin 200 kişilik kapasiteyle tamamladıklarını söyledi. Aynur, "Yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu yıl da bin 500 kişiyi istihdam edeceğiz" dedi. 2016'da finans sektöründe yüzde 31, özel sektörde ise yüzde 28 büyüdüklerini belirten Aynur, "Bu yıl finans, perakende ve enerjide yüzde 21 büyüme hedefliyoruz" diye konuştu.

Suriyelileri istihdam edecek

     Turkcell'in çağrı merkezinde son 3-4 yıldır Arapça hizmet verdiğini aktaran Aynur, "Suriyelilerin çalışma hayatına kazandırılmasıyla ilgili düzenleme hayata geçtikten sonra gerekli adımları atacağız" diyerek bu konuda hazır olduklarını belirtti. Dijitalleşmenin de önemine vurgu yapan Aynur, "Anlık mesajlaşma platformları üzerinden müşteri hizmetleri ve robotlar öncelikli yatırımlarımız olacak. Tamamen kendi kaynaklarımızla geliştirdiğimiz RobotSale uygulamasıyla yepyeni bir satış mecrası oluşturduk. Satışları yüzde 44 artırdık" ifadelerini kullandı.

Hedef Cazibe Merkezleri

     Türkiye'nin her bölgesinde yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten Çağatay Aynur, "Pek çok insanın doğduğu büyüdüğü yerde istihdam sağlanacak. Bundan sonra 'Yatırımı nereye yaparsınız?' derseniz kesinlikle Cazibe Merkezleri olur" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor