Reklamı Geç
Advert

10 Bin 500 Bekçi Alımı: Hangi Şehirlere Alım Yapılacak?

Geçtiğimiz aylar itibariyle alımı yapılacağı müjdelenen ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören bekçi alımlarıyla alakalı süreç devam ediyor.

10 Bin 500 Bekçi Alımı: Hangi Şehirlere Alım Yapılacak?
10 Bin 500 Bekçi Alımı: Hangi Şehirlere Alım Yapılacak? Admin
Bu içerik 951 kez okundu.

Alım yapılacağı ifade edildiği günden beri çok sayıda vatandaş, ilanların yayımlanmasını bekliyor. İçişleri Bakanı Soylu tarafından müjdelenen ve alım sayısı Resmi Gazete' de yayımlananın aksine 10 bin değil, 10 bin 500 olarak belirtilen Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için süreç ne zaman başlayacak? 

10 bin 500 bekçi alımı hangi şehirlere yönelik olarak uygulanacak?

İçişleri Bakanı Soylu tarafından yapılan açıklamada, bekçi alımı için tüm vilayetleri işaret etmişti. Açıklamasında tüm vilayetlere alımların yapılacağına ve bu sayının toplam 10 bin 500 olduğuna değinmişti. 

10 bin 500 bekçi alımı şartları değiştirilir mi?

Bakan Soylu tarafından müjdelenen bekçi alımında şartların değiştirileceğini düşünmemekteyiz. Daha önceki alımlarda uygulanan eğitim durumu ve yaş şartlarının korunarak ilanların yeniden yayımlanacağını öngörüyoruz. 

Elbette bu şartlarda resmi makamlar izin verdiği noktada değişiklik yapılabilir. Bunlar yalnızca bizim tahminlerimizdir. İlgili ilanlar yayımlandığında netlik kazanacaktır.

EGM 10 bin 500 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilanlar ne zaman yayımlanır?

2018 yılının sonlarına gelmiş bulunmaktayız. Bu bağlamda ilanların 2019 yılı içerisinde Şubat-Mart ayları arasında yayımlanacağını öngörmekteyiz. Hem kamudaki gerekli hazırlıkların yapılması, hem de diğer çalışmaların tamamlanması noktasında bekçi alımı için ilanların Şubat ya da Mart ayı içerisinde kamuoyuna duyurulabileceğini düşünmekteyiz.

bekçi alımları İçişleri Bakanı Soylu Resmi Gazete 10 bin değil 10 bin 500 olarak belirtilen Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı 10 bin 500 bekçi alımı hangi şehirlere yönelik olarak uygulanacak 10 bin 500 bekçi alımı şartları değ
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak