Reklamı Geç
Advert

Santral Memuru Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır

Santral memuru nasıl olunur, son zamanlarda gündeme gelen ve internet platformunda yoğun bir arama hacmine sahip konular arasındadır. Şimdi bu yazımızda okurlarımıza santral memuru olma, santral memuru maaşları ve diğer detaylar hakkında kapsamlı bilgiler aktarmayı planlıyoruz.

Santral Memuru Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır
Santral Memuru Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır Sıla
Bu içerik 27481 kez okundu.

 

Santral Memuru Nedir?

Santral memurları, çalıştıkları kurum içerisinde genel olarak telefon işlerinden sorumludurlar. En öncelikli işleri gelen çağrıları eş zamanlı olarak cevaplamak, cevaplama esnasında; gerekli yanıtları vermek, arayan kişinin sorununu çözümüne ulaştırmak veya konuyla ilgili tam yetkili kişiye bağlamaktır. Eğer çalışılan kurumda telefon trafiği gerçekten yoğunsa santral memurlarının iletişimi birebir sürdürmeleri yerine, birinci yetkili kişiye bağlamaları önerilmektedir. Böylece kurumun işleri aksamadığı gibi, santral memuru üzerine düşen yükte önemli ölçüde azalacaktır. Ancak santral memuru olarak görev yapan kişinin sorumlu olduğu tek alan telefon cevaplamak değildir. Bunun yanı sıra kurum içerisinde telefon hattını kurmak, personel odalarına yeni telefon bağlantılarını sağlamak ve iletişimle ilgili ortaya çıkabilecek tüm sorunları çözmektir. Santral memurlarının çalıştıkları alanlar ise genel olarak kurum içerisinde mevcutsa santral odalarıdır. Aksi takdirde kendilerine özel bir memur odası da tahsis edilecektir. Çünkü bu kadroda görev yapan kişinin, gerek iş ortamında var olan gerekse dış kaynaklı gelen rahatsız edici seslerden etkilenmemesi ve iletişim akışını tamamen sorunsuz bir şekilde sürdürmesi gerekmektedir.

Santral Memurları Nasıl Olunur?

Santral memuru olmak için liseyi veya dengi bir eğitim düzeyine sahip olmak yeterlidir. Ancak işler genel olarak elektronik ortam içerisinde sürdürüleceğinden bilgisayar ve elektronik aygıt kullanımı hakkında uzmanlık sertifikaları istenebilmektedir. Bu bağlamda elektronik becerilerinizin sertifikalanmış halde bulunması önemlidir. Santral memuru olmak için öncelikle tercih edilen iki yol vardır. İlk yol KPSS sınavının ardından tercihler mevcutsa, bu iş seçeneğini tercihlere eklemektir. İkinci yolsa ilanlar veya çeşitli yollar vasıtasıyla iş kurumlarında yeni santral memurları arayan birimlere başvuru yapmaktır.

Santral Memurları Ne Kadar Maaş Alır?

Kadrolu olarak göreve başlayan santral memurlarının aldıkları ücretler hemen hemen normal memurluk düzeyine eşittir. Ortalama 2600 TL civarında bir ücret aldıkları tespit edilmiştir. Ancak herhangi bir kurumda sözleşmeli olarak göreve başlayanların aldıkları maaş bu orandan biraz daha düşü olacaktır.

 Personel alımı ile ilgili tarihler ve ayrıntılar için facebook adresimizi takip edebilirsiniz.

Santral Memuru nasıl olunur santral memuru ne kadar maaş alır?
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak