Reklamı Geç
Advert

Nurettin Canikli'den İhraç Açıklaması

Canikli, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayında organize edilen AK Parti Mersin İl Danışma Meclisi Toplantısında kürsüye çıktı ve çarpıcı ifadeler kullandı.

Nurettin Canikli'den İhraç Açıklaması
Nurettin Canikli'den İhraç Açıklaması Sıla
Bu içerik 942 kez okundu.

     Nurettin Canikli, ilk Olağanüstü Hal Kanun Hükmünde Kararnamelerinde terör örgütüyle mücadelenin Fetullahçı Terör Örgütü olarak bulunduğunu belirtti.

      Sözlerine devam eden Canikli, daha sonraki Kanun Hükmünde Kararnamelerde ise tüm terör örgütleriyle mücadele kavramı içerisinde bu mücadelenin yürütüldüğünü ve bunun son derece ehemmiyetli bir ayrıntı olduğunun altını çizdi.

     Milletçe bir bütün olarak terörle mücadeleyi her alanda sürdürdüklerine dikkat çeken Nurettin Canikli, sözlerini şu ifadeleri kullanarak sürdürdü.

"Onlardan bir tanesi de elbette terör. Terör örgütünün iyisi kötüsü yok. Terör örgütlerinin hepsi terör örgütüdür ve hepsi mücadele alanımız içerisindedir. Özellikle cumhurbaşkanımızın inanılmaz öngörüsüyle çok önceden FETÖ terör örgütüne karşı mücadele başlamıştı ama 15 Temmuz'dan sonra güç kazandı ve OHAL ilan edildi. Bu mücadele tabi arazide de yürüyor. Güvenlik güçlerimiz silahla yürütüyor ama aynı zamanda devletten temizlenmeleri gerekiyor. Terör örgütü mensuplarının, teröre destek veren herkesin devletten temizlenmesi gerekiyor. Şu anda onu yapıyoruz. Bir şeyi unutmamak gerekiyor. Devletten temizleme sadece FETÖ için geçerli değil. Bütün terör örgütleri için geçerli. Bölücü terör örgütü için de DEAŞ için de geçerli."

Nurettin Canik İhraç Açıklaması
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak