Reklamı Geç

Facebook Sayfamızı Beğenin

Mehmet Şimşek'ten Taşeron Müjdesi

Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan sonra Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de taşerona kadro sorunu ile ilgili Meclis Genel Kurulunda sorulara yanıt verdi.

Mehmet Şimşek'ten Taşeron Müjdesi
Bu içerik 7881 kez okundu.
Devlet Teşviği

Mehmet Şimşek taşeron için sevindirici bir açıklama geldi. Açıklamada bir yıl önce verilen sözü hatırlattı. Çalışmaların tamamlandığında açıklanacağı belirtildi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada önceki yıl verilen bir söz olduğunu hatırlattı. Taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda gerekli yasal düzenlemelerin sürdüğünü açıkladı. 2017 bütçesinde taşeron ile ilgili özel bir ödeneğin olmadığını ancak bir model olduğunda mali haklar üzerinden yapılabileceğini belirtti.

2017 yılında taşeron ile ilgili bir ödeneğin olmaması durumda bütçe kuralı gereği maaşlarla ilgili bütçenin yetmemesi durumda yapılabileceğini söyledi.

Günümüze kadar geçen bir yıllık süreçte epey bir yol katedilğini belirtti. Taşeron ile ilgili ek çalışmaların olduğunu yeni bir düzenleme de yapılabileceğini açıkladı. Şimşek net bir tarih olmasda taşeron ile ilgili olarak bir çalışmanın olduğunu belirtti.

 

 

Facebook Haber Servisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor