Kırıkkale İŞKUR TYP Kapsamında 1200 Personel Alımı Yapılmaya Başlandı

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında yapacağı 50 bin personel alımı başlamış bulunmakta. Bu doğrultuda Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü 1200 personel alımı yapmakta. Kırıkkale İŞKUR tarafından alınacak olan bin 200 personel bazı kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerde 6 ay süre ile istihdam edilecekler.

 Kırıkkale İŞKUR TYP Kapsamında 1200 Personel Alımı Yapılmaya Başlandı
Bu içerik 1302 kez okundu.
Devlet Teşviği

   Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Arif Ay tarafından yapılan duyuruda, başvuru yapan adaylar için noter huzurunda kura çekimi olacağı ve kurada ismi çıkan adayların 15 Mart 2017 tarihi itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında işbaşı yapacakları duyurdu. İŞKUR’un TYP kapsamında personel alımları kapsamında Kırıkkale’ye 1200 kadro verildiğini belirten İl Müdürü Ay, alımların Bakanlık emirlerine göre noter kurası ile olacağını vurguladı.
   Arif Ay, TYP kapsamında 1200 personel alımına 19 yaşını doldurmuş olan vatandaşlarını tamamının başvuru yapabildiğini belirtirken, aynı aileden birden fazla başvuru yapılması durumunda noter kurasında ismi çıkanlardan yaşı en büyük olanın işbaşı yapabileceğini açıkladı. İstihdamı artırıp işsizliği azaltmak için büyük gayret gösterdiklerini söyleyen Ay, TYP kapsamında 1200 kadro için 15.840.000 lira kaynağın Kırıkkale’ye kazandırılmasında emeği geçen vali ve milletvekillerine teşekkür etti.

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor