Reklamı Geç
Advert

İşşizliğe Karşı Büyük Çözümler Geldi

İşşizlik birçok kişinin ortak sorunu haline geldi. Peki yeni istihdam alanları oluşturan çözümler neler?

İşşizliğe Karşı Büyük Çözümler Geldi
İşşizliğe Karşı Büyük Çözümler Geldi Sıla
Bu içerik 5128 kez okundu.

İş yönlendirmeli eğitimler internet üzerinde en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu eğitimne katılarak işe yerleşen kişiler iş arayan bireyler için büyük bir umut oldu. Günümüzde iş arayan binlerce insan var. Bu nedenle  personel alımları ile ilgili pek çok araştırma yapılıyor. İş yönlendirmeli eğitimler iş arayan ve mesleki anlamda donanım kazanmak isteyen kişiler için yeni bir boyut oldu.

İş yönlendirmeli eğitimler ile meslek hakkında bilgi sahibi olan kişiler akademik düzeyde eğitim alıyor. Eğitim internet üzerinden uzaktan veriliyor. Kişilerin eğitime katılmasında yer ve zaman baskısı olmuyor. İş yönlendirmeli eğitimlere duyulan talebin artmasıyla bu eğitiminin hangi alanda verildiği de büyük bir merak konusu haline geldi. İnsan Kaynakları küçük ve büyük ölçekli firmalar için olmazsa olmaz bir bölüm haline geldi.

Durum böyle olunca İnsan Kaynakları alanında personel açığı meydana geldi. İş yönlendirmeli eğitim ile insan kaynakları alanında bilgi sahibi bireyler yetiştiriliyor. Eğitim tamamlandıktan sonra sınava giren adaylar sertifika sahibi oluyor. Bu eğitimler İŞKUR bünyesinde hizmet veren özel istihdam ofisleri tarafından verilyor.

Eğitim ve sınav aşamasından sonra eğitim alan kişilerin iş yönlendirmeleri yapılıyor. İş yönlendirmeleri yapılan pek çok kişi hayalindeki işe yerleşti. İş yönlendirmeli eğitimlerin istihdam alanlarına büyük bir katkısı var.

iş yönlendirmeli eğitim personel alımı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek