İsmail Koncuk: Alkışlar Bize, Üyelikler Nereye?

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Tarihi başarı" adı altında sloganlarla atılan imzayla memur ve emeklilerimize çok görülen zammın şimdiden eridiğini belirtti.

İsmail Koncuk: Alkışlar Bize, Üyelikler Nereye?
Bu içerik 275 kez okundu.
Devlet Teşviği

"Temmuz'da alacağımız + enflasyon zammı da, vergi dilimleri yükselmezse bir işe yaramayacak" diyen Koncuk, "Vergi dilimlerini ülkemizin ekonomik gerçeklerine göre düzenlemeyen Maliye Bakanımız Sayın Ağbal'ın kulakları çınlasın, talebimize kulak versin" dedi.
"Ortada bir başarı varda biz mi göremiyoruz?" diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, "Alkışlar bizlere üyelikler ise nereye? dedi.
Genel Başkan İsmail Koncuk;
"Memur ve emeklilerimize reva görülen %3 eridi.Enflasyon şimdiden 3.29'a çıktı.3. aydan itibaren %20'lik vergi dilimine girenler de olacak.
Temmuz'da alacağımız + enflasyon zammı da,vergi dilimleri yükselmezse bir ifade etmeyecek .2017 yılında %15'lik dilim sadece 400 TL artmıştı.
Kaldı ki bu enflasyon rakamları içinde bizleri hiç ilgilendirmeyen kalemler de var, vatandaşın gerçek enflasyonu açıklanan rakamın üzerinde.
Tabi bu rakamların altına imza atarak, tarihi başarı kazandık naraları atan yetkili sendikanın da eminim kulakları çınlıyordur. Ne başarı ama!
Emin olun bazen nefesimi boşuna tüketiyorum hissine kapılıyorum. Başarıyı ben mi göremiyorum, başarı yoksa 1 milyon üye neden olsun? Değil mi?
Geçenlerde bir site kendince haklı sebeplerle bir haber yaparak beni eleştirmişti. Aradım ben gerekli tepkiyi verdim, bu haber neden dedim?
Bu ülkede 1 milyon üyesi olan yetkili sendikanın tek bir tepkisi yok, eleştiri neden bana dedim.Cevap:sen kamunun vicdanısın, onlar yapamaz.
Kamunun vicdanı olarak değerlendirilmek elbette sevindirici, ancak Bölükbaşı  misali, alkış bize de,  üyelik nereye, diye de sorasım geliyor.
Samimi duygularımı paylaşmak istedim, gönül kırmak amacım söz konusu bile olamaz. Allah hiçbirimizi doğrudan ayırmasın. Doğruyu yapmak zordur"

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor