Reklamı Geç

Facebook Sayfamızı Beğenin

FED Faiz Kararını Açıkladı!

Amerika Merkez Bankası ( FED ) 14 Aralık 2016 tarihi itibari ile faiz kararlarını açıkladı.

FED Faiz Kararını Açıkladı!
Bu içerik 4795 kez okundu.
Devlet Teşviği

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED), politika faiz oranını 25 baz puan artırarak %0.50 - 0.75 oranlarına yükseltti. FED, yaptığı beklenti açıklamasında gelecek senede faiz artışı beklentini ikiden üçe yükseltti.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası'nın yaptığı Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Aralık toplantısı, beklenildiği gibi faiz artışı ile sona erdi.

 

Toplamda iki gün süren toplantı. Yayınlanan karar metnine göre, FED Başkanı Janet Yellen başkanlığında 10 FOMC üyesi, gösterge oranını %0.25 - 0.50 aralığından %0.50 - 0.75 oranlarına yükseltme kararına oy birliği ile karar alındı.

Açıklamada, "FOMC, iş gücü piyasası şartları ve enflasyonda gözlenen gelişmeler ve beklentiler ışığında federal fonlama oranını yüzde 0,50-0,75 aralığına yükseltme kararı aldı" ifadelerine yer verildi.

FED'in yaptığı açıklamada "FOMC, iş gücü piyasası şartları ve enflasyonda gözlenen gelişmeler ve beklentiler ışığında federal fonlama oranını yüzde 0,50-0,75 aralığına yükseltme kararı aldı" diye açıklamalarda bulundu. 
 

Dört faiz artışı beklentisi ile başlanan toplantıda 2016 yılını tek faiz artışı ile kapattı. Fed Ayrıca son 10 yılda ikinci faiz artışını yapmış oldu. 


 

fed
Facebook Haber Servisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor