Reklamı Geç
Advert

DİB Açıktan Atama Sınavı Giriş Belgelerini Yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 açıktan atama sözlü sınav giriş belgelerinin yayınlandı

DİB Açıktan Atama Sınavı Giriş Belgelerini Yayımladı
Bu içerik 8698 kez okundu.
Devlet Teşviği Antalya Escort

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda, 2016 yılı Açıktan Atama Sözlü sınavına giriş belgelerini yayımladı. Yayınlanan duyuruda Kuran öğreticisi kadrolarında toplam 280 kişilik bir kontenyan var. Hafızlar için KPSS taban puanı 51 iken İlahiyat Fakültesi mezunlarında sözlü sınava hak kazananların puanı ise 67’ydi.

İşte Diyanet İşleri Başkanlığının Yaptığı Açıklama;

"2016 Yılı Açıktan Atama Sözlü Sınavı'na (Kur'an Kursu Öğreticisi) başvuran adaylardan sözlü sınava katılmaya hak kazananlar, "Sınav Giriş Belgesi"ni https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresinden alabileceklerdir.

Adaylar, "Sınav Giriş Belgesi" ve T.C. Kimlik No'lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 08:30'da hazır bulunacaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir."2016 Açıktan Atama Sözlü Sınav Giriş Belgesi Almak İçin Tıklayın.

diyanet işleri başkanlığı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor