Reklamı Geç
Advert

Asgari Ücret Pazarlığı Başladı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantısını yapıyor.

Asgari Ücret Pazarlığı Başladı
Bu içerik 7113 kez okundu.
Devlet Teşviği Antalya Escort

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 2017 yılında geçerli olacak asgari ücret belirleme toplantısı, ÇSGB Bakanı Mehme Müezzinoğlu Başlanlığında toplantı başladı.

ÇSGB Reşat Moralı Toplantıda işçi tarafını Türk-İş, İşveren Tarafını ise TİSK temsil ediyor.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Bakanlık Müsteşarı Ahmet Erdem, Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder'in de katıldığı toplantıda, Türk-İş heyetine Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, TİSK heyetine Yönetim Kurulu Üyesi Metin Demir başkanlık yapıyor.

Asgari ücreti, yasa gereği beşer işçi, işveren ve devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor. Tüm işçileri Türk-İş temsil ederken, işveren tarafıda TİSK masada oturuyor.
ÇGB'de yapılan ilk toplantının ardından işçi ve işverenin ev sahipliğinde de ayrı ayrı toplanan komisyon, son toplantı ise yine bakanlıkta yapıyor. Bakanlığın belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp oy çokluğuyla karar veriyor. Oyların eşitliği halinde başkanın bulunduğu tarafın çoğunluğu sağladığı kabul ediliyor.

asgari ücret maaş komisyon
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor