Reklamı Geç
Advert

700 bin Taşeron işçiyi yakından ilgilendiren flaş açıklama!

Yaklaşık 700 bin taşeron işçinin büyük bir merakla beklemekte olduğu kadro çalışmaları hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan yeni bir açıklama geldi.

700 bin Taşeron işçiyi yakından ilgilendiren flaş açıklama!
700 bin Taşeron işçiyi yakından ilgilendiren flaş açıklama! Sıla
Bu içerik 19599 kez okundu.

 

     Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşerona kadro verilmesine yönelik olarak yürütülen çalışmarlarda belli bir aşamaya gelindiğini kamuoyula paylaştı. Bu konudaki taslak çalışmasını kurumlarla ilettiklerine değinen Maliye Bakanı Naci Ağbal:

   “Kurumlarımızdan da ileriki fikirlere göre belli bir noktaya getirdikten sonra tekrar Bakanlar Kurulunda değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

    Bakan Ağbal, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya'nın geçtiğimiz günlerde bütçe görüşmelerinde gündeme taşımış olduğu taşerona kadro konusunda ise:

   “Taşeron firma yanında çalışan arkadaşlarımızla ilgili görevli bakanlık olarak biz çalışmalar yapıyoruz. Bu konuyla ilgili başta Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı olmak üzere diğer ilgili bakanlıklarla birlikte çalışmaları yürüttük. Sağlık Bakanlığıyla, üniversitelerle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla ve taşeron firma işçisi çalıştıran diğer kamu kurumlarından bilgileri topladık. Geçiş düzenlemesine personelin tanımını yapma konusunda ek çalışmalarımız oldu. Çünkü kurumlarda birbirinden farklılık gösteren sözleşme türleri var”

   Bir geçiş düzenlemesinin mutlaka bir başlangıç tarihi olması gerektiğini belirten Ağbal, “Bu tarihin belirlenmesine dönük kurumlardan bilgiler topladık. Bir de kurumsal kapsam olarak hangi kurumlar bu çalışmanın içerisinde olmalıdır? Sadece merkezi yönetim bütçesine dair idareler değil daha geniş bir kapsamda idarelerden bilgileri derledik; mutfak veya teknik çalışmayı belli bir aşamaya getirdik. Yasa taslağı çalışmasını da kurumlarımızla paylaştık. Kurumlarımızdan da gelecek görüşlere göre tekrar Bakanlar Kurulu'nda değerlendireceğiz”

Diyerek konuya ışık tutmuş oldu.

Taşeron İşçi Maliye Bakanı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak