DSİ 500 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPACAK!

Kurumun Merkez ve Taşra Teşkilatına çalışmak üzere 500 sürekli işçi alımı yapacak. Detaylar Haberimizde...
DSİ 500 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPACAK!

Talep üzerine İŞKUR Açık Kamu İş İlanları bölümüne 05.11.2019 tarihinde ilan edilan duyuru 5 gün ilanda kalacak. Talep ilan edildikten sonra ilanda belirtilen şartlarla uyumlu olan işçi adayları İŞKUR müdürlükleri ve online işlemler aracılığıyla başvurularını yapabilecekler.

GENEL ŞARTLAR

- Müracaat tarihlerinde çakışma durumu olan aynı kamu kurum kuruluşunda birden fazla iş gücü talep edilmesi halinde işçinin talebi doğrultusunda sadece bir tercihe müracaatı kabul edilme söz konusu olacaktır.

- Önlisans ve lisans eğitim düzeyine işçilik taleplerine,durum talep şartlarına uyan ve talebinin yayımlandığı an geçerli olan KPSS puan türünden en az 60 almış olan adayların başvuruları kabul edilecektir. İşçi taleplerine başvurularda puan barajı aranması söz konusu olmamakla birlikte bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterli.

-EKPSS'ye tabi  engelli işçilerin taleplerine başvuru yapan adaylar hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyeceklerdir. Başvuru süresi dolduktan sonra yapılmak istenen değişiklik isteklerinin kabulu olmayacaktır.

- Başvuru yapacak öncelikli adaylaro başvuru yapacakları listeyi başvuru aşamasında işaretleyerek seçim yapacaklar. Başvuru süresi bitiminden sonra liste değişikliği talepleri olmayacaktır.

- KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

- Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

- İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

-Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

- Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

-Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

-Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır

- Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Detaylar için tıklayınız.

ALIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ.

DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
Son zamanların en çok okunan ve ilgi çeken haberini tekrardan paylaşıyoruz. Bunun sebebi ise gündeme yeniden gelmesi, 2 ay gibi bir süreç ile 5000 üzeri işlere nasıl ulaşılır? nasıl başvurulur? Hepsi haberimizin detayında...
Bu haber eklendi 74 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER:
memuratamalari.com:
Diğer Personel Alımı haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Memur Atamaları
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER