ENFLASYON TAHMİNİ YÜZDE 12'YE DÜŞTÜ!

Merkez Bankası yıl sonunda olan enflasyon tahminini yüzde 13'9'dan yüzde 12'ye düşürdü. Detaylar haberimizde...
ENFLASYON TAHMİNİ YÜZDE 12\'YE DÜŞTÜ!

Türkiye CUMHURİYETİ Merkez Bankası Başkanının yaptığı sunumda, ''Tüketici enflasyonunun Ekim ayına tek hanede kalacağını, yılın son iki ayında baz etkisiyle bir miktar yükseleceğini öngörüyoruz.'' dedi.

Murat uysal '' Enflasyonun yıl sonuna yüzde 12 olarak gerçekleşeceği, 2020 yıl sonunda yüzde 8,2'ye gerileyeceği tahmin edilmektedir'' ifadelerinide kullandı.

CMB Başkanı Uysal'ın açıklaması şöyle;

''Önümüzdeki dönemde zorunlu karşılıkları etkin bir araç olarak kullanmaya devam edebiliriz. Enflasyonu yakın zamanda tek haneye düşürmeye odaklandık. Dolarizasyon tarafında son döenmde yurt içi yerleşiklerin tercihini TL'den yaba yapmaya başladıklarını görüyoruz. Son dönemdeki mevduat büyümesi TL ağırlıklı. Dolarizasyonda çok ciddi bir çözülme yok, yatay bir seyre girdi ama yeni mevduat artışlarının ağırlıklı TL tarafında olduğunu gözlemliyoruz. Bizim rezerveleri artırma stratejimizle ilgili herhangi bir değişiklik yok. Makul reel faiz konusunda bir bant telaffuz etmek istemiyoruz'' cümlelerini kurdu.

DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
Son zamanların en çok okunan ve ilgi çeken haberini tekrardan paylaşıyoruz. Bunun sebebi ise gündeme yeniden gelmesi, 2 ay gibi bir süreç ile 5000 üzeri işlere nasıl ulaşılır? nasıl başvurulur? Hepsi haberimizin detayında...
Benzer Haberler
MERKEZ BANKASI YIL SONU ENFLASYON TAHMİNİNİ DÜŞÜRDÜ!
MERKEZ BANKASI YIL SONU ENFLASYON TAHMİNİNİ DÜŞÜRDÜ!
Uysal \"Enflasyonun yıl sonunda yüzde 12 olarak gerçekleşeceği, 2020 yıl sonunda yüzde 8,2\'ye gerileyeceği tahmin edilmektedir\" ifadelerini kullandı. Detaylar haberimizde...
Bu haber eklendi 49 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER:
memuratamalari.com:
Diğer Gündem haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Memur Atamaları
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER