İskenderun Teknik Üniversitesi 6 Akademik Personel Alımı Yapacak!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşulları ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.
İskenderun Teknik Üniversitesi 6 Akademik Personel Alımı Yapacak!

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTE) REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

 

     

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşulları ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

 

 

DOÇENT VE DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ BAŞVURU ŞARTLARI:

 

 • İlan edilen kadrolara başvuracak adayların; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfası Belge ve Formlar Bölümü,  http://www.iste.edu.tr/pdb/belge-ve-formlar web adresinden temin edecekleri başvuru dilekçelerinin ekinde olmak üzere; özgeçmiş, 2 adet vesikalık fotoğraf, fotokopileri noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, nüfus cüzdanı ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ve eserlerinden oluşan dosyasının (doçent kadrosuna başvuracak adayların doçentlik belgelerini dosyalarına eklemiş olmaları gerekmektedir) 1 nüshasını basılı olarak, jüri üyelerine gönderilecek nüshalarını ise (doçent ve doktor öğretim üyesi kadroları için 4 nüsha) CD/flashdisk ortamında şahsen (doçent kadroları için Personel Daire Başkanlığına, doktor öğretim üyesi kadroları için ise ilgili Fakülte Dekanlığına olmak üzere) teslim etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 • Müracaat edecek adayların; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşulları’nda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşulları’na Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfası Mevzuat Bölümü,  https://iste.edu.tr/pdb/mevzuat web adresinden ulaşılabilir.
 • Müracaat edecek adayların; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfası Belge ve Formlar Bölümü,  http://www.iste.edu.tr/pdb/belge-ve-formlar web adresinde yer alan “Başvuru Beyan Formu ve Evrak Kontrol Listesi”ni doldurarak başvuru dilekçesi ekinde imzalı olarak teslim edilecektir. Ayrıca, jüri üyelerine gönderilecek dosyalarda da imzalı şekilde bu belgenin koyulması gerekmektedir.
 • Tüm adayların, gelecekte yapmayı planladıkları eğitim/öğretim/araştırma/geliştirme faaliyetleri ve bunların çıktıları ile Üniversitemizin vizyonuna nasıl entegre olabileceklerini ve kısa / orta / uzun vadede bilime ve teknolojiye nasıl katkıda bulunabileceklerini açıklayan bir “özgelecek / niyet mektubu / iş planı / kariyer planı” hazırlamaları ve bunu müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
 • Başvuran tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
 • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ve ayrıntılı “hizmet belgesini” müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması gerekmektedir.
 • Yabancı ülkelerden alınan diploma ve doktora belgelerinin Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından onaylanmış denklik belgesinin başvuru dosyasında sunulması gerekmektedir.
 • Adayların müracaat dilekçelerinde herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı mecburi hizmet yükümlülüklerinin bulunup bulunmadığını, varsa hangi kuruma olduğunu belirtmeleri gerekmektedir.
 • Adayların müracaat dilekçelerinde; başvuruda verdikleri tüm bilgilerin doğru olduğunu, aksi takdirde başvurularının ve atamalarının iptalini kabul ve taahhüt ettiklerini belirtmeleri gerekmektedir.
 • Müracaat süresi ilanın yayını tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür.
 • İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
 • İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından (www.iste.edu.tr) yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

 

 

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLAN TABLOSU

 

İLAN NO

BİRİM

BÖLÜM

ANABİLİM DALI 

UNVAN

DERECE

ADET

AÇIKLAMA

2019 -   130

BARBAROS

HAYRETTİN GEMİ

İNŞAATI VE

DENİZCİLİK

FAKÜLTESİ

DENİZ

ULAŞTIRMA

İŞLETME

MÜHENDİSLİĞİ

BÖLÜMÜ

DENİZ

ULAŞTIRMA

İŞLETME

MÜHENDİSLİĞİ

ANABİLİM DALI

DOKTOR

ÖĞRETİM

ÜYESİ

3

1

Doktora derecesini Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği veya Denizcilik İşletmeleri Yönetimi alanında almış olmak.

 

2019 -   131

HAVACILIK VE UZAY

BİLİMLERİ

FAKÜLTESİ

UÇAK GÖVDEMOTOR BAKIM

BÖLÜMÜ

UÇAK GÖVDEMOTOR BAKIM

ANABİLİM DALI

DOKTOR

ÖĞRETİM

ÜYESİ

5

1

Sivil Havacılık Yönetimi, Uçak GövdeMotor, Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay

Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Havacılık ElektrikElektroniği, Mekatronik, Bilgisayar veya Makine Mühendisliği bölümü lisans mezunu olup; Sivil Havacılık, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Bilimleri Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.

2019 -   132

MİMARLIK FAKÜLTESİ

İÇ MİMARLIK

BÖLÜMÜ

İÇ MİMARLIK ANABİLİM DALI

DOKTOR

ÖĞRETİM

ÜYESİ

3

1

Doktora veya sanatta yeterlilik derecesini İç Mimarlık alanında almış olmak. Alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

2019 -   133

MUSTAFA YAZICI

DEVLET

KONSERVATUVARI

MÜZİK BÖLÜMÜ

MÜZİKOLOJİ VE

KOMPOSİZYON

ANASANAT DALI

DOÇENT

1

1

Doçentliğini Müzik alanında almış olmak. Temel Bağlama Eğitimi ve Alan Araştımalarına yönelik çalışmaları olmak.

2019 -   134

MÜHENDİSLİK VE

DOĞA BİLİMLERİ

FAKÜLTESİ

ELEKTRİKELEKTRONİK

MÜHENDİSLİĞİ

BÖLÜMÜ

ELEKTRİKELEKTRONİK

MÜHENDİSLİĞİ

ANABİLİM DALI

DOÇENT

1

1

Elektromanyetik, mikrodalga, metamalzeme ve antenler alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. SCI/SCI-E indeksli dergilerde en az on yayın yapmış olmak.

2019 -   135

MÜHENDİSLİK VE

DOĞA BİLİMLERİ

FAKÜLTESİ

MÜHENDİSLİK

TEMEL

BİLİMLERİ

BÖLÜMÜ

MÜHENDİSLİK

TEMEL BİLİMLERİ

ANABİLİM DALI

DOÇENT

1

1

Elektrolitik plazma ve teknolojileri konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak. SCI/SCI-E indeksli dergilerde en az on yayın yapmış olmak.

Benzer Haberler
Bu haber eklendi 36 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: istepersonel alımıiskenderun teknik üniversitesi
memuratamalari.com:
Diğer Personel Alımı haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Memur Atamaları
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER