Erzurum Teknik Üniversitesi 10 Akademik Personel Alacak!

Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri ve Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterleri’ne göre Üniversitenin birimlerine Öğretim Üyesi alınacaktır.
Erzurum Teknik Üniversitesi 10 Akademik Personel Alacak!

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri ve Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterleri’ne göre Üniversitemiz birimlerine Öğretim Üyesi alınacaktır.

  1. Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna (https://erzurum.edu.tr/menu/formlar26 adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, nüfus

cüzdan fotokopisini, öğrenim belgelerini (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), Doçentlik Belgesini, yabancı dil belgesini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim- öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını kapsayan dosyayı PDF formatında, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterlerine göre word formatında hazırlanmış puanlama cetvelini ekleyip, elektronik başvuru dosyasını oluşturacaklardır. Bu dosyadan1 adet basılı olarak klasör içerisinde, 5 adet de taşınabilir belleğe aktarılmış olarak, Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

  1. Doçent kadrosu için adayların Başvuru Formuna (https://erzurum.edu.tr/menu/formlar26 adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisini, öğrenim belgelerini (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), Doçentlik belgesini, yabancı dil belgesini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim- öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını kapsayan dosyayı PDF formatında, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterlerine göre word formatında hazırlanmış puanlama cetvelini ekleyip, elektronik başvuru dosyasını oluşturacaklardır. Bu dosyadan1 adet basılı olarak klasör içerisinde, 3 adet de taşınabilir belleğe aktarılmış olarak, Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
  2. Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, Başvuru Formuna (https://erzurum.edu.tr/menu/formlar26 adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2

fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisini, öğrenim belgelerini (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), yabancı dil belgesini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları kapsayan dosyayı PDF formatında, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterlerine göre word formatında hazırlanmış puanlama cetvelini ekleyip, elektronik başvuru dosyasını oluşturacaklardır. Bu dosyadan 1 adet basılı olarak klasör içerisinde, 3 adet de taşınabilir belleğe aktarılmış olarak, ilgili birime teslim etmeleri gerekmektedir.

Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular şahsen veya postayla yapılacak olup,

postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

GENEL AÇIKLAMALAR

  1. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
  2. Profesör ve doçent kadroları daimi statüdedir.
  3. Müracaat eden adayların Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterlerinde belirtilen esaslara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak "Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu" tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
  4. Doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.
  5. Başvuru yapan  adayların  koşullarının  uygun  olmadığının  sonradan  anlaşılması  halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise

iptal edilecektir.

  1. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
  2. Yapılacak arşiv araştırması ve resmi güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunanların ataması yapılmayacaktır. Not: Son başvuru tarihi tatil gününe denk geliyor ise bir sonraki iş günü son gün olarak değerlendirilecektir.

 

FAKÜLTE

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

KADRO UNVANI

ADETİ

KADRO DERECESİ

İLAN ŞARTI

 

 

 

 

 

 

EDEBİYAT FAK.

 

 

 

 

 

 

Türk Dili ve

Edebiyatı

Halk Edebiyatı

Doktor

Öğretim Üyesi

1

3

Halk Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. Cönkler üzerine çalışma yapmış olmak.

İngiliz Dili ve Edebiyatı

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Doktor

Öğretim Üyesi

1

1

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olmak. İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. İngiliz kültürü ve edebiyatı alanında çalışma yapmış olmak.

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Doktor

Öğretim Üyesi

1

1

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olmak. Metin dilbilim alanında çalışma yapmış olmak.

 

 

 

 

EDEBİYAT FAK.

Sosyoloji

Genel

Sosyoloji ve

Metodoloji

Doçent

1

1

Doçentlik unvanını Sosyoloji bilim alanında almış olmak. Siyaset sosyolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.

Tarih

Yakın Çağ Tarihi

Doçent

1

1

Doçentlik unvanını Yakın Çağ Tarihi bilim alanında almış olmak. Şehir tarihi üzerine çalışmalar yapmış olmak.

FEN FAK.

Moleküler

Biyoloji ve Genetik

Moleküler Biyoloji

Doçent

1

1

Doçentlik unvanını Moleküler Biyoloji ve Genetik  bilim alanında almış olmak. Kanser kök hücreleri ve mikroRNA’lar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAK.

Makine Mühendisliği

Konstrüksiyon ve İmalat

Profesör

1

1

Doçentlik unvanını Makine Mühendisliği bilim alanında almış olmak. Yüzey işlemleri  ve metal eklemeli üretim konularında çalışmış olmak.

Makine

Teorisi, Sistem

Dinamiği ve Kontrol

Profesör

1

1

Doçentlik unvanını Makine Mühendisliği bilim alanında almış olmak. Makine teorisi,   sistem dinamiği ve kontrol alanında çalışmalar yapmış olmak.

Enerji

Doçent

1

1

Doçentlik unvanını Makine Mühendisliği bilim alanında  almış olmak. Nanoakışkanlar  ve mikrokanallarda  ısı transferi  konularında çalışmalar  yapmış olmak.

Konstrüksiyon ve İmalat

Doçent

1

1

Doçentlik unvanını Makine Mühendisliği bilim alanında almış olmak. Şekil hafızalı filmler üzerinde çalışmalar yapmış olmak.

Benzer Haberler
Bu haber eklendi 21 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: personel alımımemuratamalarıetüerzurum teknik üniversitesiakademisyen alımı
memuratamalari.com:
Diğer Personel Alımı haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER