Tam 76 Bin Kişi… Tüm Zamanların Rekoru Kırıldı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bütün zamanların mayıs ayı günlük turist rekorun kırıldığını açıkladı.
Tam 76 Bin Kişi… Tüm Zamanların Rekoru Kırıldı

Vali Karaloğlu resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, "25 Mayıs 2019, dün Antalya'ya hava yoluyla 76 bin 568 turist geldi. Bütün zamanların mayıs ayı gün rekoru.

Havalimanı verileri kapsamında 25 Mayıs günü Antalya'ya dış hatlardan 363 uçak iniş yaptı. Konuya dair değerlendirme yapan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, turizm sektörü olarak bundan sonraki zamanda her gün yeni rekorlara hazır olunması gerektiğini ifade ederek, gelen her sayının rekor olacağını belirtti.

Ayık, "Bu sene rekorlar senesi olacak, rakamlar geçen senenin üzerine çıkacak. Günlük bazda bizim için yüksek sezon temmuz, ağustos, eylül aylarında.

Özellikle mayıs ayında bu rekoru yakalamak çok önemli. Mayıs ayında günlük bazda bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük sayıyı yakalamamız son derece önemli.

Ayık, otel dolulukların göz önünde bulundurularak, iç pazarda seyahat eden insanların çabuk hareket etmesi gerektiğini söyledi.

MAYIS AYI İÇİN MUHTEŞEM BİR RAKAM

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca ise, 2019'un başladığı gibi rekorlar ile devam ettiğini söyledi. Atmaca, "Mayıs ayı için muhteşem bir rakam.

Hem Avrupa'dan hem BDT ülkelerinden gelen turist sayısı her geçen gün artıyor. Havaların ısınması ve okulların yavaş yavaş kapanmaya başlaması ile ülkemize ve şehrimize olan ilgi her geçen gün artıyor.26 Mayısı tüm zamanların en çok turist geldiği Mayıs oldu. Bu rekorlar artarak devam edecek.

Bu haber eklendi 423 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: Antalya Valisi Münir KaraloğluVali Karaloğlu resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklama
memuratamalari.com:
Diğer Ekonomi haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER