Başkan Erdoğan: S-500’leri Duyurmuştu Rusya’dan İlk Yanıt

Rusya'dan satın alınan S-400'lerle ilgili önemli açıklamada bulunan Başkan Erdoğan "S-400'den sonra bir de S-500 söz konusu. S-500'de de yine bir ortak üretim söz konusu olacak.
Başkan Erdoğan: S-500’leri Duyurmuştu Rusya’dan İlk Yanıt

Russia Today'e (RT) konuşan Rus askeri uzmanlar, Başkan Erdoğan'ın Rusya ile mevcut S-400 anlaşmasının tamamlanmasından sonra Türkiye'nin S-500 sistemlerini hem satın alıp hem de Rusya ile müşterek olarak üretmeyi düşündüğüne dair açıklamalarını değerlendirdi.

TÜRKİYE İLE ORTAK ÜRETİM MÜMKÜN

Uzmanlar, daha evvel Rus yetkililerin Türkiye ile bu alanda ortak üretimin mümkün olduğunu açıkladıklarına, bunun için iki ülke arasında tek bir teknik standart sisteminin oluşturulması gerektiğini söyledi.

HİNDİSTAN ÖRNEĞİ

Rus askeri dergisi Arsenal Oteçestva Satış Müdürü Aleksey Leonkov, füze savunma sistemlerin ortak üretimi alanında işbirliğinin genişletilmesinin teorik olarak mümkün olduğunu belirtti.

Rusya'nın Hindistan'la buna benzer bir deneyimin olduğunu söyleyen Leonkov, şöyle konuştu:

Örneğin Hindistan'da tank parçaları üretimimiz mevcut. Su-30MKİ tankı üretiliyor, Hintliler tankı kendi ekipmanları ile tamamlıyor ve kendi silah sistemlerine uyumlu hale getiriyor. Yani Rusya'nın, başka ülkelerle birlikte askeri araç üretimi alanında deneyimi var.

Türkiye'den daha evvel Rusya ile 5. nesil avcı uçaklarının üretimi ile ilgili işbirliğinin mümkün olduğu yönünde açıklamalar yapılmıştı.

Bu haber eklendi 191 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: RusyaS-400Başkan ErdoğanS-500Russia TodayS-400 anlaşmasıS-500 sistemleri
memuratamalari.com:
Diğer Gündem haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
1
2
3
4
5
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER