Türkiye’den S-400 İçin Net Açıklama

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Romanya Temsilciler Meclisi Avrupa İşleri Komisyonu Başkanı Angel Tilvar'i ağırladı. Basın toplantısında S-400'e dair önemli açıklamalarda bulundu.
Türkiye’den S-400 İçin Net Açıklama

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "S-400'e dair bir erteleme söz konusu değil. Bu ön şartlarda anlaşma mümkün değil. Amerika da yapıcı ve iyi niyetliyse bu durumlar değerlendirilir.

Görüş alışverişinde nasıl olabilir diye aktarımda bulunuyoruz. Bir mutabakat olması lazım ki çalışma olur mu olmaz mı değerlendirilir.

ÇABALARIMIZI YOĞUNLAŞTIRDIK

Bakan Çavuşoğlu, "Lavrov ile görüştüm, daha sonra Cumhurbaşkanımız Putin ile 2 gün evvel telefonda görüştü. Ben de odadaydım. İdlib konusunda çalışma gruplarımızın bir araya gelmesi konusunda iki lider mutabık kaldılar.

Çabalarımızı yoğunlaştırdık. Saldırıların durması lazım. Büyük bir mesafe katetmişken rejimin saldırıları her şeyi berbat edebilir. Saldırılar geliyor gelmiyor diye iddialar var, bunların da masaya konulması lazım.

ENDİŞELERİMİZ VAR ELBET

Çavuşoğlu, "Bizim tavrımız gayet net, saldırıların durması lazım. Rejimin garantörleri İran ve Rusya'dır. Endişelerimiz var elbet, bunların durması gerekiyor.

Bu haber eklendi 252 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: Dışişleri Bakanı ÇavuşoğluRomanya Temsilciler Meclisi Avrupa İşleri Komisyonu Başkanı Angel Tilvar
memuratamalari.com:
Diğer Gündem haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Memur Atamaları
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER