Ve Beklenen O Adım Atılıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, muhalefet partilerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sebebiyle 'Meclis çalışmıyor' eleştirilerine yanıt verdi.
Ve Beklenen O Adım Atılıyor

Muş, bayrama kadar gündemlerinden çıkması gereken öncelikli yasalar olduğunu söyledi. Muş, Meclis çalışmaları devam ettiğini belirterek, "Genel Kurul'da Kapadokya Alan Başkanlığı' kurulmasına dair müzakereler başladı.

 

Önümüzdeki haftalarda yeni verilecek tekliflerle zaman işleyecek. Haziran'ın ilk haftası bayram. Meclis bayrama kadar aralıksız çalışacak. Askerlik ile ilgili düzenleme, Kapadokya teklifi, turizm teşvik yasası ve köprü geçişlerindeki trafik cezaları ve çeşitli kanunların yer alacağı düzenlemeler var.

KÖPRÜ CEZALARI

Muş, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım'ın gündeme getirdiği köprü geçiş cezalarıyla ilgili çalışmaları olduğunu belirterek, "Binali Yıldırım'ın gündeme getirdiği köprülerle alakalı bazı vatandaşlara verilen yüklü miktarda cezalar vardı.

Bu cezaların iptali için Meclis Başkanlığı'na sunacağımız teklif var. Meclis'in programına göre yasalaşması durumunda bu sorun da ortadan kalkacak.

Diğer alanlarla ilgili bir çalışmamız var. Netleştiği zaman onu da kamuoyu ile paylaşacağız. Şimdi üzerinde çalışıyoruz.

Bu haber eklendi 307 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muşİstanbul Büyükşehir Belediye BaşkanlığıCumhur İttifakıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım
memuratamalari.com:
Diğer Gündem haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Memur Atamaları
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER