Ukrayna Rusya'ya Yaptırımları Genişletti

Ukrayna Başbakan Yardımcısı, Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Stepan Kubiv yapmış olduğu açıklamada, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda
Ukrayna Rusya\'ya Yaptırımları Genişletti

Yaptırımların genişletilmesini içeren "Rusya'da üretilen, Ukrayna'ya ithal edilmesi yasaklanan mallar listesinde değişiklik yapılması hakkındaki kararın" onaylandığını belirtti.

Yaptırımların, Rusya'dan üretilen çeşitli sanayi ürünlerine getirildiğini söyleyen Kubiv, "Rusya'dan mineral gübre, tarım ürünleri, nakliye araçları, kontrplak ve bazı diğer ürünlerin çeşitli tiplerine yaptırım uygulanacak.

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman ise yapmış olduğu açıklamada, mütekabiliyet gereği Rusya'dan bazı ürünlerin ithalatının yasaklandığını söyleyerek

Yeni yaptırımlar, tümüyle Ukrayna'da üretilebilecek veya alternatif yollardan temin edilebilecek ürünleri kapsayacak.

Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesi ve Ukrayna'nın doğusundaki kriz sebebiyle Kiev yönetimi, 2014'senesinden beri Moskova'ya yönelik çeşitli ekonomik kısıtlamalar yürürlüğe koymuştu.

Söz konusu kısıtlamalar arasında, Rusya'dan doğrudan doğal gaz ithalatının durdurulması, Rus bankalarına yönelik yasaklar ve iki ülke arasındaki hava trafiğinin kısıtlanması gibi önlemler yer alıyor.

Rusya ise 1 Kasım 2018'senesinde yürürlüğe giren kararnameyle, 322 Ukrayna vatandaşına ve 68 Ukraynalı şirkete yönelik ekonomik kısıtlama uygulaması  başlamıştı.

Bu haber eklendi 182 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: RusyaUkrayna Başbakan YardımcısıEkonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Stepan Kubiv
memuratamalari.com:
Diğer Dünya haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Memur Atamaları
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER