Milyonların Beklediği Tarih Az Önce Açıklandı

Emekli bayram ikramiyesi bu sene emekli olanlar da yararlanacak. Bayramdan evvel emekli maaşı alma hakkı olanlar emekli bayram ikramiyesi ödemesinden faydalanacak.
Milyonların Beklediği Tarih Az Önce Açıklandı

SGK'dan aylık alan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, ölüm aylığı alanlar, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi sebebiyle aylık bağlanan siviller ile yaşamını yitirenler hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak.

ÇİFT MAAŞTA NE OLACAK?

Birden çok dosyadan gelir ve aylık alanlara ise en çok ödeneğe imkan veren tek dosya üzerinden ödeme yapılacak. Hem kocasından hem babasından veya annesinden ölüm aylığı alan kişilerin ikramiyesi, 2 dosyadan hangisinde ölüm aylığı oranı daha yüksek ise o dosya baz alınarak ödenecek.

Dul eş hem babasından hem kocasından aylık alıyorsa ve kocasından dolayı aldığı ölüm aylığı oranı yüzde 50, babasından dolayı aldığı ölüm aylığı oranı yüzde 25 ise ikramiyesi 500 lira olacak.

 

Bu haber eklendi 509 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: Emeklibayram ikramiyesiemekli bayram ikramiyesi
memuratamalari.com:
Diğer Ekonomi haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Memur Atamaları
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER